Balony z helem - na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Balony z helem cieszą się stale rosnącą popularnością. To prawdziwy hit na wielu imprezach organizowanych między innymi z okazji urodzin czy jubileuszy - prezentują się przepięknie, są doskonałym dodatkiem do zdjęć i nastrajają gości do zabawy. Na co zwracać uwagę podczas zakupu?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie balonów z helem?

Wydawać by się mogło, że między balonami wypełnionymi z helem nie ma zbyt wiele różnic. Jak się jednak okazuje, choć niektóre z nich wyglądają podobnie, różnią się od siebie jakością i potencjalną trwałością. Należy więc zwracać uwagę na kilka istotnych aspektów:

  • Rodzaj helu - to, czy sprzedawca używa czystego helu, czy też mieszanki gazów ma ogromne znaczenie dla późniejszego wyglądu wybranych dekoracji,
  • Jakość balonów - tylko dekoracje wysokiej jakości są w stanie naciągnąć się w taki sposób, by utrzymać znajdujące się wewnątrz powietrze,
  • Wybrana firma - dostawca, hurtownik i detalista powinni być sprawdzeni. Najlepiej wybierać firmy, które cieszą się dobrymi opiniami wśród byłych klientów oraz są w stanie przedstawić swoje wcześniejsze realizacje.
  • Cena - zależy ściśle od wielkości, ilości i rodzaju wybranych balonów. Warto mieć jednak świadomość, że cena dobrej jakości balona wypełnionego czystym helem zaczyna się od kilkudziesięciu złotych.

balony z helemBalony z helem - jak długo unoszą się w powietrzu?

Na trwałość dekoracji wypełnionych helem ma wpływ masa czynników. Najważniejsze są rzecz jasna warunki atmosferyczne, takie jak wilgotność powietrza, temperatura, klimatyzacja, czy promienie słoneczne. Ich występowanie może bowiem skrócić czas unoszenia się balonów w powietrzu. Dla porównania można przyjąć, iż zimą, w zamkniętym pomieszczeniu dekoracje są w stanie wytrzymać nawet do pięciu tygodniu. Sprawa wygląda zupełnie inaczej w miejscu, gdzie dekoracje są narażone na działanie klimatyzacji i promieni słonecznych - w takich warunkach balon wytrzyma od trzech dni do maksymalnie dwóch tygodni.

Jakie balony wybrać?

Organizator imprezy ma do wyboru dwa najpopularniejsze rodzaje balonów. Jedne z nich to wszystkim dobrze znane dekoracje lateksowe (gumowe), które są tanie i niewielkie, ale nie cechują się zbyt długą trwałością. Zdecydowanie częściej wybiera się jednak bardzo efektowne, błyszczące i kolorowe balony foliowe, które można wielokrotnie napełniać. Są zdecydowanie trwalsze i odporne na przebicie niż poprzednicy, a szerokość ich asortymentu zachwyca. Zainteresowani zakupem mogą zdecydować się na romantyczne i eleganckie balony z helem w kształcie serca lub propozycje z bajkowymi nadrukami, które idealnie sprawdzą się na urodziny dziecka.

Transport balonów wypełnionych helem

Jak można się spodziewać, transport balonów wypełnionych helem może okazać się kłopotliwy. Przy samodzielnej organizacji należy mieć odpowiedniej wielkości środek transportu, który pomieści wybrane dekoracje. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest jednak skorzystanie z pomocy doświadczonego w tej kwestii kuriera - kupując balony z helem od Poczty Kwiatowej możesz mieć pewność, że już następnego dnia znajdą się pod Twoimi drzwiami w stanie nienaruszonym.

Aby cieszyć się przepięknie wyglądającymi i trwałymi balonami wypełnionymi helem, warto kupować je ze sprawdzonych źródeł. Organizując kolejną imprezę nie zapomnij więc o tym, by załatwić to wcześniej i wybrać motywy, które doskonale wpisują się w klimat imprezy.