Aloes - roślina o wielu zastosowaniach

Aloes to bardzo ciekawa pod względem budowy i właściwości roślina, którą każdy z nas może hodować w swoim domu czy mieszkaniu. Dla wielu osób jest niewymagającą rośliną ozdobną, ale aloes ma również wiele innych zastosowań, np. leczniczych czy łagodzących. Nasze babcie i prababcie używały go wielokrotnie, a obecnie aloes wraca do łask! Ty również możesz go mieć w swoim domowym zaciszu i cieszyć się jego niesamowitymi właściwościami!

Aloes - co to za roślina i jakie ma składniki odżywcze?

Aloes to roślina krzewiasta lub drzewiasta z rodziny Asphodelaceae. Charakteryzuje się długimi i mięsistymi liśćmi, które mają kolor soczystej zieleni. Liście te mają trójkątny kształt i ząbkowane krawędzie, co sprawia, że naprawdę trudno ją pomylić z inną rośliną. Niewiele osób wie o tym, że aloesy mają możliwość kwitnienia, o ile mają dobre ku temu warunki. Każdy liść aloesu ma w sobie wiele cennych składników odżywczych, takich jak witamina A, C, E, B12 czy kwas foliowy. W aloesie znaleźć można również enzymy oraz minerały. Do tej drugiej grupy należą wapń, magnez czy potas. Aloes zawiera również różne cukry, antrachinony, sterydy roślinne oraz hormony. Taki bogaty skład sprawia, że aloes wykorzystuje się do wielu kosmetyków i innych produktów, które mają poprawić nasz wygląd.

Zastosowanie aloesu

Aloes wykorzystuje się zarówno w leczeniu różnych dolegliwości, jak i w kosmetykach. Jeśli chodzi o zastosowanie lecznicze, to aloes znacznie poprawia stan skóry, ponieważ ma działanie grzybobójcze, bakteriobójcze i przeciwzapalne. Dodatkowo obniża poziom cukru i cholesterolu we krwi. Dzięki aloesowi nasz układ pokarmowy jest dobrze wspierany, a układ odpornościowy działa dużo lepiej. Aloes w kosmetyce wykorzystywany jest przede wszystkim do różnych produktów nawilżających, np. balsamów czy ochronnych pomadek do ust. Aloes świetnie zmiękcza naskórek, dlatego można go spotkać w naprawdę wielu zakładach kosmetycznych. Rola przeciwzapalna sprawia, że aloes masowo pojawia się w kosmetykach, które przeznaczone są dla skóry trądzikowej. Ta roślina również świetnie sprawdza się dla osób, które mają atopowe zapalenie skóry, ponieważ ma właściwości łagodzące podrażnienia - przynosi ulgę swędzącej i piekącej skórze na ciele. Jeśli chodzi o kosmetyki do włosów z aloesem, to świetnie działają one na ich porost. Produkty do twarzy natomiast sprawiają, że skóra jest bardzo gładka.

Gdzie kupić aloes?

Aloes jest bardzo powszechną rośliną i nie trzeba specjalnie iść do sklepu z kwiatami, aby móc zakupić swój egzemplarz. Bardzo często sprzedawane są w supermarketach i to w bardzo korzystnych cenach. Aloes można również kupić przez Internet, ponieważ wiele sklepów online ma je w swoich ofertach. Jednym z takich sklepów jest Poczta Kwiatowa, która dodatkowo ma usługę dostawy pod wskazany adres. Dlatego, jeśli chcesz zrobić komuś prezent i kupić właśnie aloes, to możesz to zrobić z pomocą Poczty Kwiatowej, która przywiezie podarunek prosto do jubilata. Aloes możesz znaleźć w zakładce z roślinami doniczkowymi

Teraz już z całą pewnością wiesz, do czego użyć aloes! Ma on wiele wspaniałych właściwości, dzięki którym zarówno Twój organizm, jak i skóra czy włosy będą zdrowe. Już dziś zamów swój aloes na Poczcie Kwiatowej i ciesz się jego ciekawą estetyką oraz cudownymi cechami!