Magia Święta Miłości - zbliżają się Walentynki

Dzień Świętego Walentego, potocznie nazywany Walentynkami, obchodzony jest 14. lutego. To święto, które, choć znane jest  na całym świecie, z każdym rokiem nadal zyskuje na popularności. Walentynki to dzień bardzo szczególny dla osób zakochanych. Początki zwyczajów związanych z obchodzeniem tego święta w Polsce sięgają połowy lat 90., kiedy to obyczaj ten został przyjęty z kultury francuskiej i anglosaskiej.

Gorące święto najzimniejszego miesiąca

Kwiaty na WalentynkiLuty jest najzimniejszym miesiącem w roku, ale dzięki świętu miłości wcale nie jest jako taki postrzegany. W Walentynki, przypadające napołowę miesiąca to czas, kiedyzakochani nie szczędzą sobie gorących wyznań miłosnych. Poprzez walentynkową aurę otaczającą wszystko i wszystkich dookoła, można uznać, że jest to najcieplejszy dzień lutego. Trudno o nim zapomnieć, ponieważ sklepy, ulice czy restauracje udekorowane są ozdobami walentynkowymi, takimi jak serduszka do zawieszenia, świeczki zapachowe, aniołki miłosne czy balony w kształcie serc ? a wszystko to w kolorach symbolizujących miłość.

Pomysłów na obchodzenie Walentynek jest wiele. Najłatwiej zaplanować wspólne chwile będąc blisko ukochanej osoby. Są jednak również sposoby na sprawienie niezwykłej miłosnej niespodzianki nawet, gdy zakochanych dzielą tysiące kilometrów.

Prezent z okazji Walentynek

Panuje zwyczaj, że w Dniu Św. Walentego zakochani obdarowują się prezentami ? koniecznie takimi, które oddadzą istotę uczuć. Klasycznymi przesyłanymi w tym dniu podarunkami są oczywiście kartki walentynkowe z miłosnymi wyznaniami oraz kwiaty. Bukiety cieszą się dużym entuzjazmem wśród pań, które właśnie takie podarunki otrzymują od swoich ukochanych. Aby nadać odrobiny oryginalności walentynkowemu upominkowi, można połączyć w zestaw kwiaty z walentynką-bilecikiem. Dodatkowo, chcąc wywołać ogromne zaskoczenie u ukochanej osoby, warto wysłać kwiaty ? taka niespodzianka z pewnością wywoła promienny uśmiech na twarzy i sprawi, że ten gest pozostanie na długo w pamięci. Doręczenie kwiatów przez kuriera to pomysł na prezent zarówno dla osób, które nie mogą spotkać się w Walentynki z drugą połówką osobiście, ale także świetne uzupełnienie zaplanowanej na wieczór randki. Dzięki bukietowi wysłanemu w ciągu dnia, kochana osoba już na kilka godzin przed spotkaniem otrzyma subtelną informację o pięknych uczuciach.

Bukiet FlamencoZ uwagi na swój symboliczny charakter popularne w okresie walentynkowym są czerwone kwiaty, a zwłaszcza róże. Jednakże wybór nie ogranicza się tylko do jednego gatunku czy koloru. Zachwycające potrafią być także tulipany, gerbery, lilie i goździki. Niezdecydowanym polecamy bukiety z kwiatów mieszanych, złożone zarówno z gatunków i kolorów kwiatów wedle upodobań ukochanej osoby. Zarówno czerwień, jak i róż są kolorami które kojarzą się pozytywnie ? z miłością, czułością, pięknem i pasją gorących uczuć. Nic dziwnego, że są najczęściej wybierane wtedy, gdy chce się  przekazać słowa:  ?Kocham Cię?.