Świąteczna dekoracja drzwi

Święta za pasem zatem już najwyższy czas na wprowadzenie bożonarodzeniowego klimatu. Aranżacja wnętrz wydaje się całkiem prosta: kolorowa, mieniąca się choinka, łańcuchy świecących lampek i pachnące świece, to z pewnością elementy, które od razu przychodzą Ci do głowy. Czy masz równie ciekawe pomysły na dekoracje zewnętrznej części domu? W jaki sposób go przyozdobić, aby już od progu gości witały świąteczne akcenty?

wieniec

Materiały

Oryginalną propozycją jest własnoręczne zrobienie wieńca na drzwi wejściowe. Stanowi to świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą stworzyć jedyny w swoim rodzaju wystrój, dzięki metodzie DIY powstaje ogromny wachlarz możliwości, wszystko zależy tylko od Ciebie i Twojej wyobraźni. Istotnym elementem jest pozyskanie odpowiednich materiałów, szczególnie poleca się te łatwo dostępne i nie generujące dodatkowych kosztów. W celu skompletowania odpowiednich surowców wybierz się na spacer do pobliskiego parku, szukaj w nim szyszek, żołędzi, ładnych liści i owoców jarzębiny. Wyprawa do lasu przyniesie Ci same korzyści, po pierwsze zyskasz niezbędne elementy do swojej bożonarodzeniowy wienieckompozycji, a po drugie spędzisz czas zdrowo na świeżym powietrzu. Po powrocie do domu rozłóż przyniesione skarby w suchym, ciepłym miejscu. Pod wpływem temperatury szyszki osuszą się i otworzą, tworząc ładne kształty, pozostałe będą lepiej przyklejać się do wieńca. Dla urozmaicenia swojej leśnej kompozycji, możesz pokusić się o dodanie innych elementów takich jak np. wysuszone plastry pomarańczy, które możesz posypać cynamonem, będą dodatkowo pięknie pachnieć, wysuszone kwiaty np. gwiazdy betlejemskiej lub zebrane latem margaretki oraz słoneczniki, gałązki świerka, jodły, kolorowe wstążki i wiele innych. Kiedy już zdecydujesz i zgromadzisz wszystkie potrzebne materiały czas zabrać się do pracy!

Wykonanie

Zbieranie surowców wiązało się z korzyścią spędzenia czasu na świeżym powietrzu, podobne pozytywne aspekty niesie ze sobą sam proces wykonania wieńca, do którego możesz zaangażować całą rodzinę. Będzie to z pewnością świetny pomysł na zabawę z dziećmi, przy czym należy pamiętać o wzmożonej ostrożności bowiem pistolet do kleju na gorąco może być dla maluchów niebezpieczny. Pamiętaj, żeby zwrócić szczególną uwagę na niebezpieczne ostre elementy oraz inne przedmioty niosące prawdopodobieństwo urazu. Po pierwsze przygotuj swoje miejsce pracy, rozłóż stare gazety tak, aby zabezpieczyć podłogę lub stół przed kontaktem z klejącą masą, teraz przygotuj styropianową oponkę, możesz ją kupić za kilka złotych w sklepach papierniczych, następnie włącz pistolet. Kiedy będzie gotowy do użytku, porcję kleju nanoś na każdą szyszkę z osobna i układaj je w formie okręgu na styropianie, kiedy pierwszy kształt będzie gotowy, ułóż drugi i kolejny tak, aby pokryć całą białą powierzchnię. Jeżeli zostały widoczne prześwity, bez obaw, w ich miejsce przymocuj mniejsze elementy, żołędzie lub owoce jarzębiny. Całość stanowi świetną bazę dla innych komponentów, możesz na niej umieścić suszone liście, kawałki pomarańczy i małe gałązki świerku. Jeżeli decydujesz się użyć kowieniec na drzwilorowej farby w sprayu to teraz jest na to odpowiedni moment, szczególnie polecane kolory to czerwień, złoto, biel i srebro, czyli te najsilniej kojarzące się ze świętami Bożego Narodzenia. Przed przytwierdzeniem kolejnych elementów pamiętaj, aby odczekać chwilę, aż wszystko wyschnie, w tym czasie wybraną wstążkę zawiąż w luźną, elegancką kokardę i z jednej strony posmaruj klejem. Tak przygotowaną ozdobę umieść delikatnie w wybranym miejscu. Chcąc zawiesić gotową dekorację na drzwiach, z tyłu przymocuj mały drucik i zegnij go w taki sposób, by powstała pętelka, teraz możesz umieścić ręcznie robiony wieniec na haczyku lub małym gwoździku.

Ozdoby wykonane własnoręcznie to świetny pomysł na prezent. Z pewnością każdy ucieszy się z podarunku, w który zostało włożone tyle pracy i energii. Jeżeli zatem chcesz, aby Twoich gości już od progu witały oryginalne ozdoby, tworzące świąteczny nastrój, koniecznie stwórz już dziś swój wieniec, pamiętaj, że ogranicza Cię tylko wyobraźnia!