Choinka marzeń, czyli które drzewko będzie najlepszym wyborem?

Trudno wyobrazić sobie Święta Bożego Narodzenia bez okazałej, pachnącej i zielonej choinki. Wprowadza ona do każdego domu wyjątkową, magiczną atmosferę, ozdabia wnętrze, a zarazem kojarzy się ze wspólnym otwieraniem prezentów. Jak powinna wyglądać choinka marzeń? Które drzewko będzie najlepszym wyborem?   

Jaką choinkę wybrać?

Spośród dostępnych na rynku choinek, nieustannie największą popularnością cieszą się żywe drzewka. Czym się kierować, aby znaleźć idealny okaz, który będzie zachwycał naszych gości przez długi, świąteczny czas? Przede wszystkim najlepiej kupić drzewko odznaczające się świeżym, ciemnozielonym igliwiem (unikajmy zakupu choinek o brązowych  i wyraźnie przesuszonych igłach). Ponadto, pień w miejscu cięcia musi posiadać jasnobrązowy kolor, a na jego strukturze powinny znajdować się kropelki żywicy. W Polsce najczęściej jako drzewko bożonarodzeniowe wybiera się gatunki choinek, takie jak świerk pospolity (wyróżniający się intensywnym, kojącym zapachem), świerk srebrzysty (dla odmiany odznaczający się bardziej niebieską barwą igliwia) oraz sosna kaukaska (jej największą zaletą jest to, że w przeciwieństwie do świerków utrzymuje piękny wygląd igieł przez długi czas).

Ozdabianie świątecznego drzewka

świąteczna choinkaW większości polskich domów kultywuje się tradycję wspólnego, rodzinnego ubrania choinki przed rozpoczęciem wigilijnej wieczerzy. Istnieje wiele sposobów dekorowania świątecznego drzewka, począwszy od używania typowo ludowych ozdób, aż po te nowoczesne, niezwykle designerskie i oryginalne w swojej formie. Jednym z najbardziej znanych, choinkowych elementów dekoracyjnych są szklane bombki. Prawdopodobnie, pierwsze z nich powstały w XIX w. na terenie Niemiec, a inspiracją do ich stworzenia była historia rajskiego owocu, czyli biblijnego jabłka. Współcześnie, w sklepach możemy znaleźć bombki w każdym stylu, zarówno te zdobione ręcznymi wzorami, jak i produkowane na masową skalę plastikowe kule. Oprócz bombek, do przystrojenia choinki wykorzystuje się także różnego typu łańcuchy (błyszczące lub wielokolorowe wykonane z papieru), suszone owoce, kokardy oraz migoczące światełka. Nie istnieją odgórne wzorce, według których należy ubierać świąteczne drzewko, jednak istotne jest to, aby zachowywać odpowiednią harmonię i stosować ciekawe połączenia barw. W tym sezonie najmodniejsze są złote oraz czerwone ozdoby, czy też te minimalistyczne w stylu eko.

Świąteczne drzewko na zamówienie

Specjalnie dla osób, które nie mają czas na kompletowanie świątecznych ozdób, Poczta Kwiatowa przygotowała wyjątkową ofertę umożliwiającą zamówienie już udekorowanych, żywych choinek. Dostępnych jest kilka wariantów kolorystycznych drzewek, między innymi przystrojonych za pomocą lampek i stonowanych ozdób o szarej barwie lub niezwykle bogatych dekoracji w postaci złotych i czerwonych bombek. Dodatkowo, można również wybrać optymalny rozmiar choinki, nie tylko małe drzewka (o wysokości około 150 cm), lecz także większe okazy (180-200 cm). Pachnąca i perfekcyjnie ozdobiona choinka świetnie sprawdzi się ponadto jako wyjątkowy prezent dla spędzających Święta daleko od nas członków rodziny i przyjaciół.

Choinka to nieodzowny element każdego domu w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Przed jej zakupem, warto zwrócić uwagę na gatunek drzewka, jego świeżość i intensywnie zielony kolor. Doskonałym rozwiązaniem będzie również zamówienie gotowej, w pełni przystrojonej choinki, która z pewnością oczaruje wszystkich gości i pozwoli im poczuć magię grudniowego czasu.