Jaki stroik wybrać na świąteczny stół?

Przystrojony dom pozwala poczuć wyjątkową atmosferę Świąt jeszcze przed ich rozpoczęciem. Oprócz choinki i kolorowych lampek wśród dekoracji koniecznie powinien znaleźć się stroik przygotowany specjalnie na Boże Narodzenie - będzie on wyjątkową ozdobą świątecznego stołu. Na jaki model się zdecydować?

Stroik z niespodzianką

Stroik może być nie tylko dekoracją w Twoim domu, świetnie nada się też na prezent, na przykład dla przyjaciół, którzy organizują przedświąteczne spotkanie, czyli przysłowiowego “karpika", zwłaszcza jeśli ukryjesz w nim oryginalną niespodziankę, na przykład butelkę pysznego czerwonego wina lub tabliczkę czekolady. Miłym akcentem będzie dołączony liścik z życzeniami na Boże Narodzenie i Nowy Rok. Taki stroik nie tylko ozdobi otoczenie, ale to też dobry sposób na eleganckie i oryginalne umieszczenie butelki z trunkiem na świątecznym stole.

Ozdoba, która pachnie

Idealny stroik nie tylko pięknie wygląda, ale również pachnie - woń suszonych pomarańczy i cynamonu unosząca się w domu przywiedzie na myśl święta sprzed lat, kiedy to owoce były największym rarytasem i pozwoli też dostrzec magię Gwiazdki nawet największym sceptykom. Zamiast owoców w stroiki można umieścić jedną lub nawet kilka zapachowych świec, bo przecież nic nie kojarzy się tak bardzo ze świątecznym nastrojem jak właśnie maleńki płomień. Tego rodzaju stroiki wprowadzą w gwiazdkowy klimat bez wyjątków wszystkich domowników i gości.

Świąteczna dekoracja do nowoczesnych wnętrz

Stroik świątecznyJeśli Twoje mieszkanie jest urządzone w nowoczesnym, minimalistycznym stylu, rozważ umieszczenie w nim prostego w swojej formie stroika ze storczykiem. Ten ozdobny kwiat zastępuje obecność tradycyjnych świerkowych gałązek. W jego towarzystwie mogą pojawić się takie dodatki jak zapachowe świece w pastelowych kolorach, błyszczące bombki lub szyki - to ich obecność dopełni całą dekorację i nada jej świątecznego charakteru, a już po Bożym Narodzeniu można po prostu usunąć wszystkie elementy nawiązujące do Świąt i cieszyć się kwiatem samym w sobie. Pielęgnacja takiego, bądź co bądź, żywego stroika jest bardzo łatwa, gdyż storczyki nie są wymagające. Tego rodzaju ozdoba to też dobry pomysł na prezent, gdyż opierając się na symbolice kolorów i gatunków kwiatów, barwa płatków może być formą życzeń.

Stroik można dobrać do swoich potrzeb - niezależnie od tego czy ma być dekoracją, czy też pięknym prezentem. Wiele z oferowanych ozdób swoim wyglądem przypomina małe dzieła sztuki - to zasługa kunsztownego wykonania i użycia elementów, które jednoznacznie przywołują skojarzenia z okresem świątecznym. Stroik na stole na pewno przyczyni się do roztoczenia w domu magicznej aury Bożego Narodzenia.