13 lat razem - podziękowania dla "Floryści dla WOŚP"

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już 30. lat gra dla ratowania życia dzieci.  Po raz 13. w finał włączyła się akcja “Floryści dla WOŚP”, w ramach której piękne kompozycje tworzyli także specjaliści Poczty Kwiatowej.

Floryści na WOŚP

Poczta Kwiatowa po raz 13. już miała szansę wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy angażując się w akcję, która została zorganizowaną przez Forum Kwiatowe, a mianowicie “Floryści dla WOŚP”. W ramach przedsięwzięcia floryści łączą się, aby tworzyć niesamowite kompozycje, które mają uświetnić cały finał, chociażby pełniąc rolę podziękowań - są one wręczane wspierającym Orkiestrę osobiście przez Jurka Owsiaka. W tym roku, dzięki wsparciu firm, które włączyły się w akcję florystów, którzy pracowali w warszawskim studiu dysponowali około 10 000 kwiatów oraz zielonymi dodatkami. Powstało z nich ponad 170 niesamowitych bukietów i kilkanaście kompozycji, które zdobiły stoły.  Oczywiście kluczowym jest tutaj dzień finałowy, kiedy praca wre i jednocześnie całe studio wypełniają pozytywne emocje - wszyscy czują się tam naprawdę niesamowicie, bawią się, cieszą i co najważniejsze - robią wszystko, aby wspomóc cel finału!

Podziękowania dla florystów!

Oczywiście nie zabrakło pięknych podziękowań, które stanowią fantastyczne podsumowanie całej akcji. Pierwsze padły już w czasie akcji - Forum Kwiatowe z rąk Jurka Owsiaka otrzymało statuetkę za 13. już udział w akcji. Wspaniałe, kolorowe, orkiestrowe wyrazy wdzięczności trafiły również na ręce Poczty Kwiatowej. Bez wątpienia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to akcja, w która warto jest się włączyć, która wyjątkowo jednoczy i sprawia, że każdy może mieć realny wpływ na to, jak leczeni są nasi najmłodsi. My sami będziemy grać z Orkiestrą do końca świata i jeden dzień dłużej.

Przejrzyj na oczy - dla okulistyki dziecięce

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała pod hasłem “Przejrzyj na oczy”. Co roku na oddziałach okulistycznych hospitalizuje się kilkanaście tysięcy małych pacjentów - powody są naprawdę różnie: często są to nawet nowotwory, które właśnie objawiają się pogorszeniem wzroku. Dlatego właśnie środki zebrane w czasie finału posłużą między innymi na zakup:

  • sprzętu do tomografii dna oka,
  • stoły operacyjne,
  • mikroskopy,
  • angiograf do leczenia siatkówczaka (nowotworu gałki ocznej, który najczęściej dotyka dzieci).

Pomimo tego, że od finału minął blisko miesiąc, cały czas można się “dorzucić”. Między innymi robiąc przelew na konto 30. finału czy też wpłacając do jednej z wirtualnych puszek.

Kolejny, pełen pozytywnych emocji finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami. Cieszymy się, że już od 13. lat możemy stanowić część tej niesamowitej akcji.