Goździki jesienią - dlaczego są najczęściej wybierane?

Pogoda za oknem z dnia na dzień staje się coraz gorsza. Piękne, słoneczne dni ustępują miejsca miesiącom pełnym deszczu i chmur. Jest wiele sposobów na zwalczenie złego nastroju związanego z taką atmosferą - jednym z nich jest przyozdobienie mieszkania pięknymi kwiatami, które potrafią rozświetlić nawet najbrzydszy poranek. Wiele osób zadaje sobie jednak pytanie: jaki gatunek wybrać, aby cieszył jak najdłużej?

Jesień a zakup kwiatów - poznaj najważniejsze zasady

Chyba wszyscy zgodzą się ze stwierdzeniem, że kwiaty więdnące po kilku dniach w wazonie potrafią bardzo skutecznie zepsuć humor. Zawsze chce się, aby bukiet wyglądał pięknie jak najdłużej. Ale jak to zrobić? Należy przede wszystkim mieć świadomość na temat tego, jakie gatunki kwiatów ciętych są najtrwalsze. Propozycji, które spełniają to założenie, jest zaskakująco dużo! Kolejną szalenie ważną zasadą jest kupowanie ich ze sprawdzonych źródeł, w których dba się o jakość i świeżość sprzedawanych towarów. Przestrzeganie rad zasięgniętych od florysty lub przeczytanych w Internecie również wpłynie pozytywnie na trwałość wybranego bukietu.

Goździki - jedne z najtrwalszych kwiatów ciętych

W rankingu najtrwalszych kwiatów ciętych wymienia się między innymi chryzantemy, lilie, eustomę i… goździki! Ostatnie z wymienionych są ekstremalnie wytrzymałe - mogą stać w wazonie nawet do trzech tygodni. Sama trwałość jest tylko jedną z wielu zalet, jakie przypisuje się właśnie temu gatunkowi. Kolejną jest różnorodność dostępnych na rynku propozycji - choć większość jest utrzymana w odcieniach bieli, różu i czerwieni, to w kwiaciarniach z miesiąca na miesiąc pojawia się coraz więcej kolorów. Nie sposób nie wspomnieć również o ich pięknym, a zarazem delikatnym zapachu, który subtelnie unosi się w pomieszczeniu. Nic więc dziwnego, że tak często można zauważyć je w wielu domach.

Najpiękniejsze kompozycje z goździków

Goździki mają to do siebie, że nawet same wyglądają cudownie - bukiet stworzony jedynie z tego gatunku pięknie prezentuje się w każdym wnętrzu. W kwiaciarniach można jednak zauważyć wiele ciekawych kompozycji z innymi kwiatami, którym nie sposób się oprzeć. Jedną z takich propozycji jest bukiet Just for, który świetnie sprawdzi się jako upominek dla bliskiej osoby bez względu na okazję. Jest utrzymany w ciepłych, jesiennych kolorach, które z całą pewnością rozświetlą pochmurne dni. Poza goździkami, w jego skład wchodzą również żółte róże, margaretki i gipsówka. Kwiaty jesienne to kolejna niebanalna propozycja, która łączy w sobie wszystkie najpiękniejsze dary polskiej jesieni. To doskonałe połączenie w pięknych odcieniach czerwieni. Całość została dopełniona liśćmi orzecha, które sprawiają, iż jest to wiązanka niesamowicie oryginalna. Na nieco późniejszą jesień poleca się Bukiet Zimowy ogród będący zestawieniem czerwonych róż, goździków, szyszek, jodły i pistacji. Nie sposób nie zgodzić się ze stwierdzeniem, iż jest to połączenie rzadko spotykane i zaskakujące. Wystarczy jednak spojrzeć na niego raz, aby zakochać się w tak wyjątkowym upominku!

Jak widać, goździki można uwielbiać nie tylko za ich kształt i zapach. Niezaprzeczalną zaletą tego gatunku jest także trwałość oraz doskonały wygląd w połączeniu z wieloma innymi ciekawymi kwiatami.