Jak zrobić dekorację na Wszystkich Świętych?

Nadchodzi jeden z najsmutniejszych jesiennych dni w roku, Dzień Wszystkich Świętych. Każdego roku obchodzony z tą samą zadumą nad grobami tych, których nie ma już wśród nas. Za każdym razem też wybierając się w miejsce ich spoczynku, zanosimy coś, co symbolizuje pamięć i wieczne życie - mowa o kwiatach, wieńcach oraz zniczach.

Kwiatami pamięci, których nigdy nie braknie na 1 listopadachryzantemy w doniczkach. Na przełomie października i listopada wybór tych kwiatów jest bardzo bogaty, w zależności od wielkości, odmian, jak i koloru - każdy wybór będzie dobry. Chryzantemy na grobie ładnie się prezentują i, co najważniejsze, są odporne na warunki atmosferyczne panujące w tym okresie.

Wiele osób decyduje się na także na kupno pięknych wieńców z żywych kwiatów. Dużym zainteresowaniem cieszą się te o ciekawych kształtach, takim jak chociażby krzyż.

Dekorację na grób można wykonać także samodzielnie. Do jej stworzenia wystarczy jedynie chryzantema, znicz, organza, zszywacz, sekator i nożyczki. Zachęcamy do obejrzenia filmiku z instrukcją.