Wspaniały 28. Finał WOŚP

Poczta Kwiatowa po raz kolejny włączyła się do wspólnego działania razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W niedzielę, 12 stycznia podczas Finału akcji, uzdolnieni floryści dbali o zapewnienie wyjątkowej oprawy kwiatowej podczas całego dnia.

Dwudziesty ósmy finał już za nami

Wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz kolejny wyszli na ulice zbierając do kolorowych puszek pieniądze, dzięki którym fundacja ponownie wesprze szpitale na terenie kraju. W tym roku głównym hasłem, towarzyszącym całej akcji jest “dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”. Każdy z nas, będąc chociaż raz w placówce medycznej, widział sprzęt z naklejonym czerwonym serduszkiem, czyli symbolem WOŚP. Chociaż od pierwszych lat skupiano się przede wszystkim na pomocy oddziałom dziecięcym, w ostatnim czasie, prowadzona przez Jurka Owsiaka Fundacja, zaopatrzyła również wiele miejsc w urządzenia podnoszące jakość opieki geriatrycznej i specjalistycznej. W sumie, przez 27 lat Orkiestra, na przyrządy dla polskich szpitali, wydała ponad 1,1 mld złotych. Jednakże w tym roku, w odpowiedzi na sytuację na świecie, szef akcji zadeklarował, że część środków zostanie przekazana na pomoc dla  dotkniętej licznymi pożarami Australii.

Floryści w czasie finału

W niedzielę nie mogło zabraknąć przedstawicieli Poczty Kwiatowej. Wyróżniali się oni fioletowymi koszulkami i często kolorowymi wiankami na głowach. Ich zadaniem było zadbanie o oprawę kwiatową warszawskiego finału, między innymi poprzez wykonanie pięknych i spektakularnych bukietów, które wręczane były darczyńcom, na znak wdzięczności oraz uznania. Wsparcie akcji, było dla nas niezwykle ważne ze względu na misję Orkiestry, dlatego od lat angażujemy się w tą inicjatywę na różne sposoby. W trakcie całego dnia towarzyszyło wszystkim wiele pozytywnych emocji, związanych z przebiegiem imprezy, podczas której nie brakowało atrakcji oraz wielu miłych niespodzianek.

Orkiestra cały czas gra!

Pomimo tego, że Finał już za nami, cały czas możemy wesprzeć działania fundacji na wiele sposobów, chociażby poprzez wpłacanie datków do wirtualnych puszek czy udział w licytacjach, z których cały dochód zostanie przeznaczony na wsparcie Orkiestry. Pod koniec niedzieli ogłoszono, że deklarowana zebrana kwota to 115 362 894 PLN. Na informację, czy zeszłoroczny rekord zostanie pobity, przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Przypomnijmy, że podczas 27. Finału, dzięki wszystkim ofiarodawcom udało się zgromadzić w sumie 175 938 718 PLN.

Zaangażowanie się w działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest dla nas bardzo ważne z wielu powodów. Nasza praca, mająca na celu wspomóc tą akcję, zawsze niesie ze sobą dużo radości i szczęścia, a udział w takim wydarzeniu jak to, jest niezwykłym przeżyciem.

floryści dla wośpfloryści dla wośpfloryści dla wośpfloryści dla wośpfloryści dla wośp