Wspaniały dzień

Marzec to miesiąc przywodzący na myśl pozytywne skojarzenia. Dookoła zaczyna otaczać nas świergot ptaków, pojawiają się pierwsze cieplejsze dni zapowiadające nieuchronnie nadchodzącą wiosnę. W tym miesiącu jest jednak jeszcze coś szczególnego.

8marcaSzczególnego przede wszystkim dla płci pięknej. To  Święto Kobiet. Jego współczesne początki mają związek z ruchem sufrażystek pierwszych lat XX wieku. Jednak mało osób wie, że święto to było obchodzone już w czasach Starożytnego Rzymu. Tzw. ?matronalia?, w postaci organizowanej procesji kobiet, miały charakter religijny, a biorące w nich udział mężatki zanosiły do świątynni kadzidła i kwiaty.

I choć minęły tysiące lat, a zwyczaje uległy zapomnieniu, to dziś nadal zauważymy powiązanie ze starożytną tradycją dotyczącą tego wyjątkowego dnia. Oprócz życzeń kobiety obdarowywane będą upominkami. I jak zwykle z tematem podarunków bywa, prym wiodą w nim oczywiście kwiaty. Tak jak starożytni, tak i współcześni mężczyźni zdają sobie sprawę, że stanowią one pierwszy krok do zdobycia przychylności konkretnej ?bogini?. Święto Kobiet dotyczy jednak wszystkich ważnych dla życia mężczyzny kobiet: zarówno żony, jak i matki, babci czy córki. Każda z nich zasługuje w tym dniu na pamięć o nich i ciepłe słowo. Do męskich życzeń warto dołączyć kwiaty, które potrafią powiedzieć więcej niż milion słów.bukiet_rubinowy

Niestety nie zawsze możemy je wręczyć osobiście.Poczta Kwiatowa zaprezentowała na swojej stronie bukiety przygotowane specjalnie na tę okazję. Panowie mają w czym wybierać. W ofercie znajdują się tradycyjne kompozycje takie jak różane ?Kwiaty Erosa?, ?Kwiaty-kolorowe tulipany? czy pięknie otulony dekoracyjną zielenią ?Bukiet kolorowych frezji?. Na stronie znajdziemy zestawy upominków takie jak kosz słodyczy czy wino, które w połączeniu z pięknym bukietem z pewnością sprawią radość najważniejszym kobietom naszego życia.