Poczta Kwiatowa wspiera 32 finał WOŚP!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy co roku od 32 lat wywołuje ogromne zamieszanie w całej Polsce. Liczne wpłaty przez mieszkańców każdego miasta, miasteczka oraz wsi, oraz gorące licytacje bardzo ciekawych przedmiotów lub usług skutecznie zasilają szczytny cel - w roku 2024 motto akcji to: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. Jesteś ciekawy, jak zaangażowaliśmy się w tegoroczne działania?

Poczta Kwiatowa - jak wspiera WOŚP 2024?

Akcja “Floryści dla WOŚP”, w której czynny udział bierzemy również i my, w tym roku obchodzi piętnaste urodziny. Jak co roku w jej ramach floryści z całej Polski spotykają się w trakcie wielkiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, aby wesprzeć to wspaniałe wydarzenie. Naszym celem jest stworzenie wielu pięknych bukietów, które następnie wręczane są hojnym darczyńcom. Takie wspólne działanie jest wspaniałe i niesie ze sobą wiele ciepła, uśmiechu i radości.

Ile zebrano pieniędzy w zeszłorocznym finale WOŚP i czy rekord zostanie pobity w tym roku?

W zeszłym roku, czyli na 31. finale WOŚP udało się zebrać rekordową sumę ponad 154 milionów złotych. Jest to olbrzymia kwota, a z roku na rok jest ona jeszcze większa, co sprawia, że fundacja może później kupić jeszcze więcej różnego sprzętu medycznego potrzebnego szpitalom w całej Polsce. Istnieje więc naprawdę duże prawdopodobieństwo, że tegoroczna edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przebije wszystkie poprzednie! Tego dowiemy się już 28 stycznia 2024 roku!

Ty również możesz pomóc!

WOŚP to wyjątkowa inicjatywa, którą można wspierać na naprawdę różne sposoby. Po pierwsze ważne jest wsparcie od strony technicznej, to znaczy uczestniczenie w wolontariacie. Jeśli chcesz zostać jednym z tych bohaterów, których co roku widziałeś na ulicach swojego miasta z puszką w ręku, naklejkami w kształcie serduszek w drugiej dłoni oraz wielkim uśmiechem na ustach, to w tym roku możesz zostać jednym z nich! Udaj się do Sztabu ze wszystkim niezbędnymi danymi oraz swoim zdjęciem lub zarejestruj się online - jest to bardzo łatwe! Jednak pamiętaj, że każdy Sztab ma ograniczoną liczbę miejsc dla wolontariuszy, dlatego zrób to czym prędzej! Inną możliwością wsparcia WOŚP, jest wpłacenie jakiejś sumy pieniędzy - nie musi być ona wielka, ponieważ liczy się każdy grosz!

Cała Polska od wielu lat wyczekuje styczniowego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jest to czas przepełniony różnymi eventami, koncertami czy inspirującymi spotkaniami. Temu wszystkiemu nieodzownie towarzyszy radosna atmosfera oraz ciągła chęć pomagania. Niesamowite jest to, jak Polacy potrafią się zjednoczyć!