Jakie kwiaty wybierać na chrzest, komunię, ślub?

Bez wątpienia wielu z nas nie potrafi wyobrazić sobie szczególnych okazji, takie jak urodziny czy rocznica, bez obecności kwiatów. Są one nieodłącznym elementem, który stanowi wyraz dobrych uczuć oraz sympatii, a do tego dodaje uroku całemu wydarzeniu. Warto jednak wybrać takie gatunki, które będą pasować do danej okoliczności. Sprawdź, jakie kwiaty wybierać na chrzest, komunię oraz ślub! 

Jakie kwiaty na chrzest?

kwiaty na chrzest, komunie, slubChrzest to jedna z pierwszych poważnych uroczystości zarówno dla małego, jak i dla jego rodziców. Kwiaty to wspaniały sposób, aby pogratulować świeżo upieczonym rodzicom i rodzicom chrzestnym - z pewnością docenią ten gest. Miejmy jednak na uwadze to, że na tę okoliczność najlepiej sprawdzą się proste, delikatne wiązanki, które nie będą zbyt przytłaczające. Nie ma potrzeby tutaj na ekstrawagancję czy przepych - zwłaszcza z racji tego, że na chrzest powinniśmy wybrać bukiety w neutralnych, jasnych kolorach. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się również nie za duże, drobne kwiaty. Takim subtelnym rozwiązaniem będzie bukiet Kwiaty lśnienie, który składają się z uroczych róż w pięknym kremowym odcieniu. 

Jakie dekoracje kwiatowe na komunię? 

Komunia to kolejne ważne wydarzenie w życiu dziecka. Nie ma wątpliwości, że poczuje się ono wyjątkowo, gdy otrzyma bukiet zachwycających kwiatów. Podobnie jak w przypadku chrztu, kolorystyka jest tu raczej stonowana i łagodna. Wciąż jednak możemy pozwolić sobie na wybór ciekawych wiązanek. Jedną z nich będzie bukiet Pastelowy, który łączy w sobie całą garść urokliwych gatunków, takich jak margaretka, goździk czy róża. Dekoracja wykonana w różowej kompozycji będzie strzałem w dziesiątkę szczególnie dla dziewczynek idących w tym roku do komunii. Powinniśmy wykorzystać fakt, że uroczystość ta odbywa się podczas wiosny - dzięki temu z łatwością będziemy mieć dostęp do świeżych i pachnących kwiatów, które zachwycą najmłodszych. 

Jakie bukiety ślubne wybrać?

Nie ma wątpliwości, że podczas ślubu po prostu nie może zabraknąć kwiatów. To stały element - stanowią one symbol miłości i radości, a także wskazują na dobry początek. Są też cudownym sposobem na to, aby wyrazić swoje podziękowania i gratulacje. Bukiet, który bez wątpienia będzie pasować na tę specjalną okoliczność, to bukiet Ślubny. To tradycyjna kompozycja, która jest sprawdzonym wyborem. Jeśli zależy nam na wywarciu efektownego wrażenia, postawmy na kosz z białymi różami. Będzie on wspaniałym prezentem, który skutecznie przyciągnie spojrzenie pary młodej, a do tego będzie się wyróżniał spośród innych wiązanek. 

Możemy być pewni, że jeśli odpowiednio dobierzemy kwiaty do okazji, one sprawią, że całe wydarzenie stanie się jeszcze bardziej wyjątkowe. Delikatne wiązanki na chrzest, ozdobne dekoracje na komunię czy też efektowne bukiety ślubne z pewnością okażą się strzałem w dziesiątkę!