Kwiaty a wnętrza - jakie kwiaty wybierać, aby stworzyć piękne wnętrza?

Kwiaty mogą stanowić świetny element dekoracyjny wielu pomieszczeń, dlatego, jeśli planujesz jakieś zmiany w wystroju, to koniecznie zastanów się nad zainwestowaniem w ciekawe rośliny. Jakie kwiaty do dekoracji wnętrz będą najlepsze? Poznaj rośliny ozdobne do mieszkań!

Kwiaty a wnętrzaKiedy chcesz dodać do swoich wnętrz rośliny, to musisz wziąć pod uwagę kilka ważnych elementów. Po pierwsze zastanów się nad stylem aranżacji danego pomieszczenia, ponieważ nie wszystkie kwiaty będą pasować do każdego pokoju. Po drugie musisz zwrócić również uwagę na kolory, jakie panują w pomieszczeniu, ponieważ kwiaty są różnokolorowe i dzięki temu można je świetnie dopasować do wnętrza. Istnieje naprawdę wiele różnych gatunków kwiatów, a każdy z nich jest inny i tym samym wyjątkowy. Nie wiesz, jakie rośliny wybrać? Już spieszymy z pomocą! 

Storczyki 

Storczyki to rośliny bardzo ozdobne, które ze względu na swoje piękne kwiaty i interesujące formy są bardzo popularne w polskich domach czy mieszkaniach. Storczyki składają się z długich i cienkich łodyg oraz dość dużych liści. Ich kwiaty mogą być bardzo różne, a wszystko tak naprawdę zależy od gatunku. Mogą to być pojedyncze kwiaty lub skupiska kilku owocników. Storczyki występują w wielu kolorach, od białych, przez różowe i czerwone, do fioletowych i niebieskich. Storczyki są roślinami wymagającymi specjalnej i wymagającej pielęgnacji, dlatego nie będą odpowiednie dla każdego. Wymagają one odpowiedniego podłoża, które musi być dobrze przepuszczalne. Dodatkowo należy dostarczać roślinie odpowiedniej ilości wody i składników odżywczych. Storczyki lubią miejsca dobrze nasłonecznione, ale należy pamiętać, że nie znoszą bezpośredniego słońca. Ważne jest także zapewnienie odpowiedniej wilgotności powietrza, co można osiągnąć poprzez regularne spryskiwanie wodą lub umieszczenie rośliny na podkładce z wilgotnymi kamykami. Trudności w pielęgnacji nie zmieniają jednak faktu, że storczyki są bardzo ładne i mogą być świetną dekoracją wnętrza! 

Monstery 

Monstery mają duże liście, które mają dość oryginalny kształt, ponieważ im roślina jest starsza i ma dobre warunki do wzrostu, to na liściach pojawia się coraz więcej dziur. Liście monster mogą osiągnąć nawet kilkadziesiąt centymetrów długości, to świadczy o tym, że nie jest to roślina do małych pomieszczeń. Monstery są roślinami łatwymi w uprawie i wymagają niewielkiej ilości opieki, więc jeśli “nie masz ręki do roślin”, to monstera będzie dla Ciebie idealna! Wymagają one jasnego, ale rozproszonego światła i umiarkowanego podlewania, z wyjątkiem okresu letniego, kiedy potrzebują więcej wody. Monstery są również wrażliwe na nadmiar wody, który może prowadzić do gniciu korzeni i pojawienia się żółtych liści. Ten gatunek roślin dość szybko rośnie, więc wystarczy tylko trochę zaangażowania, aby zobaczyć piękne nowe liście! 

Czerwone goździki w pudełku czarnym 

Czerwone goździki w pudełku czarnym to nasza propozycja genialnej dekoracji do Twojego mieszkania czy domu. Jeśli jesteś fanem goździków, to koniecznie kup właśnie takie pudełko, które będzie nimi wypełnione! Dodatkowo takie kwiaty nie wymagają podlewania, co ułatwi Ci opiekę nad nimi! Będą to idealne kwiaty na stylowe wnętrze. 

Las w słoiku DIY - Bonsai 

Las w słoiku DIY - Bonsai to świetny dodatek do każdego wnętrza, ale dodatkowym atutem tego produktu jest to, że musisz samodzielnie go “złożyć” W pudełku znajdziesz wszystko, co będzie Ci potrzebne, a reszta zależy już tylko od Ciebie! Daj się ponieść wyobraźni i stań się właścicielem osobistego lasu w słoiku! 

Kiedy już wybrałeś swoje kwiaty, które będą idealnie dopełniać Twoje wnętrza, to koniecznie zwróć uwagę również na dostępność światła i wilgotność w danym pomieszczeniu. Dlaczego? Każda roślina ma swoje indywidualne wymagania. Zapewniamy jednak, że dodanie roślin do pomieszczeń w mieszkaniu czy domu sprawi, że będą one bardziej przytulne!