Wiosenne wiązanki na grób - z czego mogą się składać?

Wiele osób, które na co dzień dbają o groby swoich bliskich, zastanawia się, jakie wiosenne wiązanki wybrać w tym roku. Cieplejsze dni oraz coraz więcej słońca sprawiają, że ludzie znacznie częściej decydują się na żywe bukiety czy wiązanki ze świeżych kwiatów zamiast na te wykonane ze sztucznych roślin. Jakie więc kwiaty wybrać na grób? Które gatunki będą najodpowiedniejsze? Tego właśnie dowiesz się w poniższym artykule, dlatego serdecznie zapraszamy do dalszej lektury!

Wiosenne wiązanki na grób - z czego mogą się składać?Żywe czy sztuczne kwiaty na grób - poznaj plusy i minusy

Pierwszym plusem sztucznych kwiatów jest to, że są one dużo trwalsze niż żywe, dlatego też mogą nam służyć na różne okazje przez kilka miesięcy, a nawet lat. Nie wymagają one podlewania oraz innej pielęgnacji, co dla wielu osób także jest bardzo istotne. Pogoda nie ma tak naprawdę wpływu na ich wygląd i istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że nawet podczas deszczu czy silnego wiatru, wszystkie dekoracje na grobie będą nietknięte. Sztuczne kwiaty są także dużo tańsze niż żywe pąki, co dla niektórych osób jest wyznacznikiem zdecydowania się właśnie na nie. Jeśli chodzi o minusy kwiatów sztucznych, to należy tutaj wspomnieć przede wszystkim o możliwym tandetnym wyglądzie, ponieważ nawet najlepiej zrobione plastikowe rośliny, według niektórych osób, nie prezentują się tak dobrze, jak żywe. Kwiaty cięte z kolei mogą zachwycać swoim wspaniałym wyglądem, jednak ta opcja także ma kilka istotnych wad. Po pierwsze trwałość. Żywe pąki mogą ładnie wyglądać przez maksymalnie dwa tygodnie i to tylko dzięki dobrej pogodzie. Należy je umiejętnie podlewać i o nie dbać, aby jak najbardziej przedłużyć ich żywotność, dlatego, jeśli nie masz czasu na codzienne chodzenie na cmentarz, to lepiej wybierz wiązankę ze sztucznych kwiatów. Jednakże, żywe kwiaty, choć wymagają więcej troski, wnoszą autentyczność i świeżość, której nie można zastąpić żadnymi imitacjami. Ich naturalny zapach i delikatność sprawiają, że są one niezastąpione w tworzeniu niepowtarzalnej atmosfery i wyrażaniu głębokich uczuć podczas ważnych uroczystości.

Wiązanki na grób - jakie kwiaty wybrać? 

Wiosenne wieczory, noce i poranki potrafią być jeszcze chłodne, dlatego, jeśli zdecydujesz się na wybór żywych kwiatów, to warto kupić takie, które są odporne na przymrozki. Świetnym wyborem będą tulipany, które można kupić w naprawdę przeróżnej kolorystyce. W cieplejszym okresie doskonale sprawdzą się róże oraz goździki, które mogą pięknie wyglądać nawet około dwóch tygodni, jeśli pogoda będzie im sprzyjać. Te gatunki także występują w ciekawych kolorystykach, więc z całą pewnością znajdziesz w kwiaciarni to, co Ci się spodoba. Unikaj natomiast narcyzów, ponieważ mogą one szybko zmarznąć i wyglądać nieestetycznie.

Pomysł na wiosenną wiązankę z Poczty Kwiatowej

Poczta Kwiatowa ma w swojej ofercie także kompozycje kwiatowe, które doskonale nadadzą się właśnie na grób. Zajrzyj koniecznie do zakładki wieńce i wiązanki oraz pogrzeb, gdzie znajdziesz całe mnóstwo różnokolorowych opcji. Jedną z nich jest Wiązanka Ognik, która składa się z goździków, róż, alstromerii, goździków mini oraz zieleni dekoracyjnej. Naszą drugą propozycją jest Bukiet Calineczki, który składa się z różowych oraz żółtych tulipanów odpornych na przymrozki.

Jak widzisz, kwiatowe ozdoby na grób mogą być naprawdę różne. Pamiętaj o wybraniu odpowiednich gatunków, aby były one przystosowane do wiosennych wahań pogody. Najlepiej sprawdzą się tulipany, ale możesz też śmiało wybrać wiązanki z różami lub goździkami. Nie czekaj i już dziś zamów jedną z nich na Poczcie Kwiatowej!