Poczta Kwiatowa wspiera Ukrainę - relacja z akcji

Ukraina wymaga natychmiastowej pomocy, nie tylko w kwestii militarnej. Wspomóc trzeba także tych najmłodszych, którzy w nagłej ucieczce przed rosyjskim agresorem musieli pozostawić w kraju swoich pluszowych przyjaciół. Poczta Kwiatowa wsparła ukraińskie dzieci, zbierając dla nich maskotki.

Dlaczego akcja jest tak ważna?

Ukraina jest krajem dotkniętym konfliktem militarnym, dlatego tak ważne jest, aby wspierać jej mieszkańców nie tylko w działaniach obronnych, ale trzeba także pomóc tym najmłodszym. W wyniku nagłego wybuchu wojny dzieci zmuszone zostały do opuszczenia swoich domów bez możliwości zabrania ze sobą swoich ukochanych pluszowych zabawek. Przytulanki są ważną częścią życia dzieci – wywołują uśmiech, pozwalają czuć się bezpieczniej oraz zmniejszają uczucie stresu.

wspieramy-ukrainaNa czym polegała akcja wsparcia Ukrainy?

Celem akcji było wsparcie dzieci z Ukrainy w formie podarowania im pluszowych przyjaciół. Wszystko po to, aby znów mogły się uśmiechnąć i choć na chwilę zapomnieć o przykrej sytuacji w ich kraju. Ruch wsparcia został szczegółowo zaplanowany, a nasza firma zachęciła klientów do włączenia się w akcję pomocy – kupując z naszej oferty kosz prezentowy, bukiet, balon z helem lub inny produkt z dołączoną do zestawu maskotką, nabywca wspierał akcję. Dzięki temu wspólnie ze Stowarzyszeniem przekazaliśmy pluszaki dla ukraińskich dzieci. Jedna zakupiona przez klienta maskotka = jedna przekazana maskotka.

Wyniki akcji

W ramach akcji Poczta Kwiatowa wspiera Ukrainę - Stowarzyszenie Kreatywnego Poznania KreoTeam otrzymało 500 pluszowych słoników, które zostały ofiarowane dzieciom z Ukrainy, mieszkających obecnie w Polsce. Maskotki trafiły do Wesołej Stacyjki, Przedszkola 44 im. Janusza Korczaka oraz do domu dziecka w Iwano - Frakiwsku. Kolejne pluszaki znalazły nowy dom w Szkole Tańca i Baletu "Fouetté", Niepublicznej Szkole Sztuki Tańca Fouetté. Słoniki pokochały także ukraińscy uczniowie z Piątkowskiej Szkoły Społecznej im. dr Wandy Błeńskiej w Poznaniu. Słonikowa brygada dotarła także do dzieci relokowanych z Charkowa do Worochty (obwód iwanofrankiwski), którym sprawiła mnóstwo radości. Ostatnim punktem na mapie wędrówki słoników, była ul. Warszawska w Poznaniu, gdzie podczas Dnia Dziecka podarowano najmłodszym wesołe maskotki oraz zaproszono na słodki poczęstunek. Pragniemy szczególnie podziękować Stowarzyszeniu Kreatywnemu Poznania KreoTeam za współpracę oraz zaangażowanie w akcję.

Ukraińskie dzieci oraz ich rodzice znajdują się w trudnej sytuacji – muszą dalej wieść życie bez domu oraz wieści od najbliższych. Dzięki akcji Poczta Kwiatowa wspiera Ukrainę, podarowaliśmy choć trochę uśmiechu, zbierając maskotki dla dzieci z Ukrainy.