Jakie kwiaty wybrać na imprezy okolicznościowe?

Kwiaty wręczamy na wiele okazji, takich jak urodziny, imieniny, czy wesele. Odpowiednio skomponowanym bukietem możemy sprawić wielką radość obdarowanej osobie. Kompozycję kwiatową możemy także przekazać podczas różnych imprez okolicznościowych. Sprawdź, jakie kwiaty wybrać, aby impreza tematyczna nabrała kolorów i stała się ciekawsza.

Kwiaty na imprezę – o czym należy pamiętać?

Niezależnie od tego komu wręczamy kwiaty oraz na jaką okazję, należy pamiętać o kilku zasadach, na które musisz zwrócić uwagę:

  • bukiet powinien być dopasowany do okazji – kwiatowy prezent musi odpowiadać uroczystości, podczas której go komuś wręczasz. Podarowując jubilatowi chryzantemy, raczej wywołasz reakcję odwrotną do zamierzonej, gdyż ten gatunek wręcza się głównie na uroczystości pogrzebowe; 
  • kwiaty koniecznie muszą być świeże – jeśli podarujesz komuś wiązankę, która posiada opadające kwiaty lub gubi płatki, będzie to wyglądało niedbale; 
  • kompozycja powinna pasować do wystroju – wybierając kwiaty na imprezę okolicznościową, zastanów się nad otoczeniem, w którym się odbędzie. Np. na wesele w luksusowym miejscu podaruj skromny bukiet, składający się z białych kwiatów.

Kwiaty na wesele

Chcąc wręczyć Parze Młodej weselną kompozycję, zastanów się, jaki jest motyw przewodni uroczystości. Jest to bardzo ważne, ponieważ podarowany bukiet powinien współgrać z tematyką przyjęcia. Jeśli jest zorganizowane w wiejskim stylu, możesz podarować Parze Młodej bukiet składający się z kwiatów polnych. Jeżeli natomiast wesele jest utrzymane w eleganckiej, wytwornej estetyce, Kompozycja Radość może okazać się dobrym pomysłem na upominek dla nowożeńców. Decydując się na kwiaty, możesz także wręczyć je wraz z małymi upominkami. Kompozycja dla Młodej Pary to idealny prezent, dzięki któremu Para Młoda spędzi romantyczny wieczór z lampką wina. 

Kwiaty na Halloween

Halloween to nie tylko dynie i łakocie. Wbrew pozorom, także i w święto duchów można podarować gospodarzowi niezwykły bukiet, który go zachwyci. Kolorystyka takiej kompozycji powinna być utrzymana w ciemnych jesiennych kolorach, takich jak czerwień, pomarańcz i brąz. W związku z tym Bukiet Złocień to doskonały upominek, który – jak sama nazwa wskazuje – idealnie sprawdzi się jako dekoracja podczas Halloweenowego przyjęcia. Jeśli chcesz dodatkowo urozmaicić wygląd podarowanych kwiatów, wykorzystaj dynię. Jej wydrążone wnętrze będzie stanowiło idealną doniczkę, w której umieścisz kompozycję.

Kwiaty na imprezę to doskonały pomysł na urozmaicenie przyjęcia. Podarowując gospodarzowi odpowiednio skomponowany bukiet, okazujesz mu szacunek, a także dodajesz do zabawy nieco koloru i niesamowitej woni.