Jak zadbać o świeżość kwiatów w domu?

Świeże kwiaty cięte w domu stanowią nie tylko element dekoracyjny, ale również sprawiają, że w pomieszczeniach unosi się wyjątkowa i świeża woń. Wiele osób uwielbia ten sposób urozmaicania salonu, jadalni czy kuchni, ale niestety świeżymi kwiatami cieszymy się stosunkowo krótko. Jak zadbać o świeżość kwiatów w domu? Tego dowiesz się w poniższym artykule!

Jak zadbać o świeżość kwiatów w domuJakie są najtrwalsze kwiaty cięte?

Długo zachowana świeżość kwiatów ciętych może zależeć przede wszystkim od ich sumiennej pielęgnacji, ale również od wyboru odpowiedniego gatunku. Niektóre rodzaje kwiatów mają tendencję do przetrwania dłużej niż kilku dni, dlatego, jeśli właśnie na tym Ci zależy, to koniecznie postaw je jedne z nich. Naszą pierwszą propozycją są duże astry, które występują głównie w odcieniach różu i fioletu, ale można również spotkać odmiany w kolorach bieli, beżu lub żółci. Piwonie również należą do kwiatów, które mogą cieszyć oko znacznie dłużej. Wyróżniają się dużymi i mięsistymi pąkami, które wyglądają, jakby były częściowo zamknięte. Piwonie można kupić w kolorze jasnego i ciemniejszego różu, bieli, jak i również żółci czy fioletu. Kolejnym gatunkiem kwiatów, które są wytrzymałe, to lilie. Wyróżniają się one zarówno swoim, wyjątkowym wyglądem, jak i zapachem, który potrafi zachwycić niejedną osobę. Można je znaleźć w różnych kolorach, jednak najpopularniejsze są białe lub kremowe. Margaretki oraz goździki również należą do kwiatów, które mogą pięknie wyglądać w wazonie nawet dwa tygodnie. Mają one różne kolory, od bardzo subtelnych po intensywne odcienie.

Jak przedłużyć żywotność kwiatów 

Chcesz, aby Twoja kompozycja kwiatowa cieszyła się dłuższą świeżością? Koniecznie wybierz kwiaty w pąkach! Wiemy, że rozwinięte rośliny znacznie ładniej wyglądają oraz bardziej przyciągają uwagę i wzrok, jednak musisz pamiętać, że takie kwiaty dużo szybciej przekwitną. Jeśli wybierzesz rośliny z jeszcze nierozwiniętymi pąkami, to zapewniamy, że znacznie dłużej będą cieszyć się świeżością. Drugim bardzo ważnym aspektem, o którym wiele osób zapomina, jest przycinanie łodyg. Ta czynność sprawia, że roślina dużo lepiej pobiera wodę i tym samym może dłużej wyglądać ładnie. Przycinaj łodygi pod kątem o około 1-2 centymetry. Użyj do tego ostrego sekatora lub nożyka, ponieważ tępe narzędzie może jedynie uszkodzić łodygę. Kolejnym istotnym elementem dbania o bukiet jest częste wymienianie wody. Pozbądź się również liści, które byłyby zanurzone w wodzie. Koniecznie umieść wazon w odpowiednim miejscu, czyli ani nie w pełnym słońcu, ani blisko kaloryfera. Unikaj również przeciągów, ponieważ świeże kwiaty tego nie lubią. 

Propozycje kwiatowe od Poczty Kwiatowej

Piękny bukiet kwiatów możesz kupić w osiedlowej kwiaciarni lub wybrać jedną z wielu kompozycji znajdujących się na stronie Poczty Kwiatowej. My szczególnie polecamy Bukiet dla Niej, który składa się z róż, gerber, róż gałązkowych, alstromerii, gipsówki, veroniki oraz zieleni dekoracyjnej. Kompozycja utrzymana jest w różowo-fioletowych odcieniach, więc jest idealny bukiet dla miłośników właśnie tych kolorów. Nasza druga propozycja to Bukiet Pieśń Rubinu, w którego skład wchodzą róże, róże gałązkowe, goździki, eukaliptus, wax, gerbery oraz hypericum. Wszystko udekorowane jest papierem dekoracyjnym oraz wstążką. 

Teraz już z całą pewnością wiesz, jak dbać o świeże kwiaty cięte, aby dłużej wyglądały pięknie i ozdabiały wnętrza Twojego domu. Pamiętaj o regularnej zmianie wody, przycinaniu łodyg i umieszczeniu wazonu w odpowiednim miejscu, a z całą pewnością Twój bukiet pożyje nieco dłużej. Nie czekaj i już dziś kup lub zamów piękną kompozycję, która Cię zachwyci!