Trendy florystyczne na sezon 2024

Nowy rok to nowe możliwości. Jakie trendy florystyczne będą królowały w 2024? Jakie kwiaty cięte, rośliny doniczkowe i ogrodowe będzie można spotkać w kwiaciarniach? Najbliższe miesiące najprawdopodobniej upłyną - na pomarańczowo! Jeśli chcesz pozostać na czasie, sprawdź inspiracje na 2024.

Brzoskwiniowy puch i słodka morela

Brzoskwiniowy puch (peach fuzz) to kolor roku 2024 wybrany przez Instytut Pantone. Jest ciepły i miękki, brzoskwiniowa i delikatna tonacja ma być odpowiedzią na niepokojące czasy, pełne napięć i niepewności. Także wybór Worth Global Style Network jest utrzymany w podobnym odcieniu - postawiono bowiem na Apricot Crush. Ma dodawać optymizmu, a bardziej wyrazista morela to symbol wiecznego lata. 

Wnętrza i florystyka w 2024 - Meaningful Earth

Elementy florystyczne wykorzystywane w nowoczesnych wnętrzach będą w 2024 roku nawiązywały do surowych materiałów, naturalnych warstw ziemi, kamieni i minerałów. Naczynia nawiązujące do przedmiotów codziennego użytku to podstawa! Kompozycje w tym stylu charakteryzują się pozornym brakiem staranności. Ostateczny efekt ma kojarzyć się z kwiatami niedbale wrzuconymi do wazonu. Ten trend florystyczny 2024 nawiązuje do dbania o środowisko i wykorzystuje ekologiczne materiały. Królująca w nim paleta barw oscyluje wokół zieleni, beżów i brązów.  

Viva La Vida - zabawa kolorami

To trend, któremu zdecydowanie bliżej do peach fuzz, niż meaningful earth. Ciepło i ekscytacja mieszają się tu z wyrazistością, namiętnością i dekoracyjnością. Paleta barw przywodzi na myśl połączenie Ameryki Środkowej i Europy Południowej. Mozaiki, płytki, falbany i frędzle są uzupełnieniem tropikalnych barw. Viva La Vida może okazać się idealnym stylem, który sprawdzi się podczas urządzania balkonu. Intensywne barwy można łączyć z niekonwencjonalnymi kształtami. Gatunki roślin, które warto wykorzystywać to m.in. kwitnące powojniki, wiciokrzewy, róże i bugenwille. 

Błękitne pastele znów w modzie!

W 2024 z pełną mocą powróci pastelowy błękit. Zaobserwowano to już w makijażu - ciężko byłoby, aby odcień ten ominął pracownie florystyczne. Kojarzy się on z klimatem śródziemnomorskim - w szczególności wówczas, gdy jest połączony z żółcią i bielą. Może stać się inspiracją dla dekoracji kojarzonych z podwodnym światem. Dzięki dodatkom w barwie baby blue można też osiągnąć sielski charakter danej kompozycji kwiatowej. Popularnością będą się cieszyły chabry, mikołajki i niezapominajki. 

Florystyka w 2024 będzie przepełniona różnorodnością. Delikatne odcienie peach fuzz i błękitne pastele stoją w całkowitej opozycji do trendów Meaningful Earth i Viva La Vida. Warto cieszyć się kolorami i wprowadzać dzięki nim radość do codziennych dni.