Wybór kwiatów dla mężczyzn

Kwiaciarnie internetowe oraz stacjonarne oferują niezliczoną ilość przepięknych gatunków kwiatów oraz ciekawych, gotowych kompozycji. Tak ogromny wybór sprawia, że bukiet jest doskonałym podarunkiem na każdą okazję oraz dla każdego odbiorcy - niezależnie od płci, wieku i upodobań. Gwarantujemy, że nie tylko kobiety uwielbiają dostawać kwiaty! Mężczyźni również bardzo doceniają ten gest.

Kwiaty dla mężczyzn - wspaniały upominek

Stereotyp o tym, że kwiaty są upominkiem przeznaczonym typowo dla kobiet jest znany każdemu. Jednak już dawno powinien zostać odrzucony - jest to jeden z nielicznych prezentów, które tak bardzo potrafią okazać wdzięczność, podziw, szacunek i masę innych pozytywnych emocji względem osoby obdarowywanej. Są idealnym upominkiem dla promotora po obronionej pracy lub dla kolegi czy partnera po uzyskanym przez niego awansie. Bukiet lub kwiat doniczkowy stanowi przepiękną ozdobę domu lub mieszkania. Poza walorami estetycznymi, wiele roślin charakteryzuje się właściwościami związanymi z oczyszczaniem powietrza! Poza tym, każdy lubi otaczać się pięknymi rzeczami - obecność wiązanki kwiatowej w domu dobrze wpływa na samopoczucie i wywołuje szczery uśmiech na twarzy.

Kolorowe kompozycje idealne dla Panów

Skoro już wiadomo, że kwiaty dla mężczyzny nie powinny być odebrane negatywnie, warto zastanowić się nad tym, jaki rodzaj wybrać. Dla bezpieczeństwa lepiej unikać różowych lub bardzo jasnych kompozycji - bukiety w żywych odcieniach na pewno zostaną przyjęte nieco lepiej. Fioletowe irysy i żółte róże to odważne połączenie kolorystyczne obecne w bukiecie dużo szczęścia. Jak sama nazwa wskazuje, wiązanka tego typu z pewnością wywoła uśmiech na twarzy, a przy okazji pozytywnie zaskoczy! Otaczanie się kwiatami w takich odcieniach działa energetyzująco i dobrze nastraja.  Innym, równie dobrym rozwiązaniem mogą okazać się kwiaty Lazurowe Wybrzeże. Ta wyjątkowa wiązanka łącząca słoneczniki, róże i goździki sprawdzi się idealnie na każdą okazję i nawiąże do słonecznych, ciepłych dni.  Jeśli jednak same kwiaty nie są wystarczająco przekonujące, można zdecydować się na ciekawy męski zestaw. Bukiet orzeźwiający to kompozycja składająca się z róż w radosnym, żółtym odcieniu w towarzystwie dobrego piwa.

Alternatywa dla kwiatów ciętych

Jeśli nie mamy pewności co do tego, czy kwiaty cięte spodobają się odbiorcy, lepiej zdecydować się na coś innego. Coraz większą popularnością cieszą się flowerboxy, czyli kwiaty w pudełku. To wspaniała alternatywa dla tradycyjnych bukietów - nie wymagają częstego podlewania ani wymiany wody, a ponadto pięknie się prezentują i są bardzo trwałe. Jednym z najbezpieczniejszych rozwiązań jest podarowanie kwiatów w doniczce. W takiej sytuacji warto rozważyć kupno Spathiphyllum lub Sanseverii - wężownicy - są to rośliny mało wymagające, idealne dla początkujących posiadaczy. Dodatkowo, pod warunkiem odpowiedniej pielęgnacji mogą towarzyszyć adresatowi jeszcze przez wiele lat.

Czas powiedzieć “dość!” stereotypom. Piękne kwiaty to wspaniały pomysł na prezent dla mężczyzny. Oczywiście najpierw warto wybadać, jakie podejście do kwiatów ma mężczyzna, a dopiero później podarowywać mu je na specjalne okazje. Jest to jednak bardzo miły gest, który jak nic innego potrafi wyrazić wdzięczność.