Wspieramy - 30. finał WOŚP!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy co roku budzi ogromne emocje. Każdego roku udaje się zebrać miliony złotych dla osób najbardziej potrzebujących. To właśnie dzięki tej organizacji placówki ochrony zdrowia w całej Polsce mogą korzystać z najnowocześniejszych sprzętów medycznych. Przedsiębiorstwa z każdego sektora “dokładają cegiełkę” do tego niesamowitego wydarzenia. Poczta Kwiatowa jest jednym z nich - po raz kolejny wspiera organizację finału WOŚP dzięki akcji tworzonej wraz z Forum Kwiatowym.

Floryści dla WOŚP

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 30 stycznia. Jest to dość późna data, biorąc pod uwagę standardowe terminy. Sama organizacja nie będzie jednak niczym odbiegać od wspaniałych, przepełnionych radością i chęcią niesienia pomocy finałów, które odbywają się już od trzydziestu lat. Poczta Kwiatowa wspiera organizację tego wydarzenia wraz z Forum Kwiatowym. Organizowana przez nich akcja o nazwie “Floryści dla WOŚP” to inicjatywa mająca na celu ubarwienie finału. Miłośnicy kwiatów o ponadprzeciętnych umiejętnościach tworzenia bukietów wykonują wiązanki, które następnie są wręczane darczyńcom na znak wdzięczności i uznania. Przyjeżdżają oni ze wszystkich zakątków Polski i pracują ze sobą ramię w ramię - dla florystów to niesamowita okazja poznać inne osoby o tej samej pasji, którym przyświeca wspólny cel. Wykonywane przez nich kompozycje pełnią ponadto funkcję elementów dekoracyjnych podczas wielkiego finału.

Poczta Kwiatowa wspiera WOŚP

Jaki cel mają przygotowywane w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy bukiety i kosze prezentowe? Mają przede wszystkim wywoływać uśmiech na twarzy i sprawiać, by finał tego jakże ważnego wydarzenia kojarzył się z licznymi barwami i miłymi gestami. Ponadto, potrzebujący, którym niesie się pomoc z radością oglądają zdjęcia i nagrania z finału - tego typu dowody sprawiają jeszcze większe wrażenie, gdy w tle są widoczne przepiękne, kolorowe kwiaty. 

wosp z pocztą kwiatowaWielka Orkiestra Świątecznej pomocy - dowiedz się, jak możesz ją wesprzeć!

Jak wiadomo, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy co roku zbiera pieniądze na nieco inny cel. W tym roku inicjatywa opiera się głównie na zapewnieniu najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Działanie to jest szalenie istotne - rocznie na oddziałach okulistyki dziecięcej jest bowiem hospitalizowanych kilkanaście tysięcy pacjentów. Większość z nich trafia do placówek z powodu pogorszenia ostrości wzroku, jaskry, zaćmy, czy nowotworów. Finał w 2022 roku ma więc umożliwić zakup stołów operacyjnych, mikroskopów, lamp szczelinowych do diagnostyki, czy też angiografu dwupłaszczyznowego służącego do leczenia siatkówczaka. Ty również możesz iść w ślady Poczty Kwiatowej i wesprzeć ten szczytny cel. Osoby prywatne mogą to robić na różne sposoby - mają możliwość wzięcia udziału w licytacji najbardziej hojnych darczyńców, wpłacenia danej kwoty online, przekazania 1% podatku, czy też wrzucenia pieniędzy do puszki spotkanego wolontariusza. 

Wsparcie tak ważnej inicjatywy, jaką jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to działanie, które przynosi ogromną satysfakcję. Liczy się każdy gest i każdy grosz. Jak widzisz, pomoc można nieść na różne sposoby - poczynając od tworzenia tego, w czym jest się dobrym, a kończąc na przekazywaniu środków pieniężnych lub robiąc zakupy.