Postaw na oryginalne kompozycje kwiatowe

Bukiet kwiatów, przygotowany w staranny i przemyślany sposób to przepis na zachwycenie obdarowanej osoby. Aby tego dokonać, warto zastanowić się, co ta osoba lubi i czym się interesuje. Dzięki temu stworzymy oryginalną kompozycję kwiatową, która będzie przykuwała wzrok. Sprawdź, jak skomponować oryginalne bukiety.

Niebanalne kompozycje kwiatowe

Jeżeli chcesz podarować szczególnej osobie wyjątkowy bukiet, należy rozważyć, jakie kwiaty idealnie sprawdzą się do efektownego bukietu. Otóż będą to niestandardowe gatunki o dużych kwiatostanach. Unikaj popularnych tulipanów czy róż. Mimo że są piękne, to na stałe goszczą na przykład podczas Dnia Kobiet, w związku z czym mogą już trochę się naprzykrzyć. Wybieraj zatem „nieoklepane” gatunki, takie jak lilie, goździki czy jaskry. Aby uzyskać efekt „bogatego”, oryginalnego bukietu zadbaj, aby kwiatów było dużo, ułóż je odpowiednio oraz dobierz kolorystykę. Wybierz także symetryczną kompozycję lub przedłużoną po bokach. Na naszej stronie znajdziesz mnóstwo propozycji niestandardowych bukietów, np.: pętla uczuć, bukiet różowy lub wir uczuć.   

Na co zwrócić uwagę?

Pamiętaj, że podczas wyboru kompozycji w kwiaciarni, należy zwrócić uwagę na kilka aspektów:

  • aranżacja wnętrza – bukiet powinien pasować do mebli, wystroju;
  • kolorystyka mieszkania – postaraj się, aby kompozycja współgrała kolorystycznie z resztą mieszkania; 
  • świeżość kwiatów – kupując kwiaty, zwróć szczególną uwagę na ich stan. Nie chcesz w końcu podarować komuś więdnących roślin; 
  • odpowiednią pielęgnację – upewnij się, że osoba, która otrzyma bukiet wie, jak obchodzić się z kwiatami; 
  • zapach – woń, jaką wydzielają poszczególne gatunki jest równie ważna. Zbyt silny zapach może drażnić. Wybierz więc gatunki o mniej intensywnym zapachu.

Dobierz dodatki

Dobrym pomysłem będzie także podarowanie wraz z bukietem jakiegoś dodatku w postaci czekoladek, przytulanki lub alkoholu. Możesz także pomyśleć nad umieszczeniem kompozycji w koszu albo wazonie. W ten sposób sprawisz prezent, który przez długi czas pozostanie niezapomniany a dodatkowo będzie przywoływał miłe wspomnienia. Co więcej, taki podarunek urozmaici wnętrze, nadając mu niesamowitej aury i klimatu.

Oryginalny bukiet kwiatów może sprawić mnóstwo radości osobie, która takową kompozycję otrzyma. Te kolorowe rośliny za każdy razem będą przypominały jej o chwili spędzonej z Tobą i dniu, w którym otrzymała tak niesamowity podarunek. W związku z tym zadbaj o odpowiedni dobór kwiatów.