Bogate, ziemiste odcienie - hit jesieni

Chyba każdy z nas może stwierdzić, że jesień nie należy do ulubionej pory roku Polaków. Chłodne, deszczowe dni nie sprzyjają dobremu samopoczuciu. Jednak dzięki kwiatom możemy odmienić jesienną aurę i nadać jej zupełnie inny wyraz.

wrzosJesienne kwiaty

Zapewne zastanawiasz się, które kwiaty tak właściwie doskonale komponują się z jesienną pogodą? Do najpopularniejszych gatunków, które co roku królują w ogrodach, należą przede wszystkim:

  • wrzosy – to niezwykła roślina, która zwiastuje koniec romantycznego lata. Idealnie sprawdzają się w dzikich ogrodach. Najlepiej sadzić je w niewielkich skupiskach;
  • astry – są to kwiaty, które idealnie nadają się do tworzenia kolorowych kompozycji. Najlepiej sadzić je w grupach, aby uzyskać lepszy efekt;
  • chryzantemy – mogą kojarzyć się z cmentarzem i niekoniecznie z czymś przyjemnym. Warto jednak zwrócić uwagę na ich piękny wygląd. Ich gatunki różnią się kwiatostanami, stąd też łatwo trafić w swoje gusta;
  • róże herbaciane – to jesienne wydanie tradycyjnych róż, które zachwyca swoim pięknem jeszcze bardziej niż w letnią pogodę. 

Jesienne barwy

Skoro wiesz już, jakie kwiaty idealnie sprawdzają się do ozdobienia jesiennego ogrodu, warto zastanowić się nad wyborem odpowiednich kolorów. Jesienią otaczają nas intensywne, płomienne barwy. Takie też powinny być jesiennie bukiety. Spośród najpopularniejszych kolorów kwiatów możemy wyróżnić:

  • płomienną czerwień; 
  • pomarańcz;
  • żółć;
  • złoto.

Wymienione wyżej barwy idealnie ze sobą współgrają, tworząc niesamowite krajobrazy. W połączeniu z miedzianymi kolorami liści stworzymy w naszym ogrodzie prawdziwie magiczny raj. 

Chcesz ozdobić balkon na jesień? Sprawdź, jakie kwiaty wybrać

Jeśli nie masz ogrodu, nie martw się. Odrobinę jesiennej magii możesz dodać także do Twojego balkonu. Wystarczy, że ozdobisz go gatunkami o intensywnych barwach. Do tego celu znakomicie nadadzą się astry, wrzosy, mech koralowy, kapusta ozdobna lub różowy piątak.

Ziemiste odcienie kwiatów to bez wątpienia hit każdej jesieni. Intensywne barwy nie tylko urozmaicają ponurą pogodę, ale także sprawiają, że jesienne bukiety wyglądają zjawiskowo. Jeśli uwielbiasz kwiaty, pomyśl o upiększeniu swojego balkonu lub ogrodu poznanymi w tym artykule gatunkami.