Patriotyczne kompozycje kwiatowe

Listopad to miesiąc, podczas którego świętuje się niesamowicie ważną dla naszego kraju datę. Mowa oczywiście o jedenastym listopada, czyli dniu, w którym Polska po 123 latach odzyskała niepodległość. Istotną tradycją stało się składanie kwiatów pod pomnikami Nieznanego Żołnierza.

Biało-czerwone kompozycje kwiatowe - którą z nich wybrać?

Symbolami Narodowego Święta Niepodległości są flagi naszego kraju wywieszone niemal na każdym budynku, wszechobecne godła oraz oczywiście biało-czerwone wiązanki złożone pod pomnikami i grobami. Problemu potrafią przysporzyć szczególnie ostatnie z wymienionych - bardzo często pojawia się bowiem pytanie: jaką kompozycję kwiatową wybrać przy okazji tej ważnej daty? Na jakie gatunki i formę się zdecydować? Świetną, klasyczną propozycją jest bukiet Duet, który składa się z 35 róż w kolorze białym i czerwonym. Taka wiązanka prezentuje się minimalistycznie, a jednocześnie naprawdę cudownie - róże są jednymi z najwdzięczniejszych, najbardziej wytrzymałych kwiatów ciętych. Równie dobrym wyborem będzie 18 róż w koszu. Czerwień wiodącego gatunku jest w jego przypadku dopełniona bielą delikatnej gipsówki. Całość doskonale prezentuje się w funkcjonalnym koszu, który sprawia, że wiązankę można umieścić w każdym miejscu, bez obaw o to, że zaistnieje konieczność niedbałego umieszczania kwiatów na chodniku. Na grobie Nieznanego Żołnierza doskonale odnajdzie się również tradycyjna wiązanka pogrzebowa w znanej wszystkim formie. Wymieniona propozycja składa się z połączenia lilii, margaretek i róż, dzięki czemu prezentuje się dumnie i elegancko.

Kwiaty patriotyczne - poznaj niecodzienne propozycje

Patriotyzm można wyrazić nie tylko za pomocą klasycznych, biało-czerwonych propozycji. Równie dobrze sprawdzi się w tym przypadku bukiet Moulin Rouge, który, pomimo swojej prostoty, zapiera dech w piersiach. Wiązanka składa się z trzydziestu czerwonych róż oplecionych wstążką w tym samym odcieniu. Nie ma w nim elementów białego, ale to nie znaczy, że należy tę propozycję omijać przy okazji Święta Niepodległości. Jak wiadomo, czerwone róże doskonale sprawdzają się również w połączeniu z wieloma innymi gatunkami - tę cechę wykorzystano przy tworzeniu bukietu pachnącego, w którym biało-czerwone kwiaty zestawiono z oryginalnymi, herbacianymi goździkami. Dodanie dodatkowego koloru do kompozycji wydaje się być mało znaczące, natomiast w tym przypadku odgrywa kluczową rolę - pastelowy, pomarańczowy odcień bardzo wyróżnia się na tle innych. Klasyczne goździki można wykorzystać również jako niezależną wiązankę. Te w odcieniu czerwonym sprawdzą się idealnie - szczególnie, gdy w centralnej części kwiatu znajdą się delikatne, białe perełki.

Wiązanki kwiatowe na 11 listopada - dlaczego się je składa?

Nie od dziś wiadomo, że wiązanki kwiatowe są swego rodzaju wyrazem szacunku i pamięci o tych, których już nie ma. Jedenastego listopada odgrywają jednak jeszcze jedną ważną rolę - stanowią dekorację miasta, której nie sposób nie zauważyć. Dzięki tradycji składania kwiatów pod pomnikami i grobami nieznanych żołnierzy, skala ważności tego wydarzenia jest stale podkreślana i przekazywana z pokolenia na pokolenie.

Kwiaciarnie każdego roku zaopatrują się w wiele patriotycznych propozycji wiązanek kwiatowych. Nie ma w tym absolutnie nic dziwnego - popularność tej tradycji nie słabnie, a ludzie każdego roku pragną ją kultywować. Wybierając jedną z powyższych propozycji można mieć pewność, iż jest to wiązanka idealna na tę okazję.