Ozdoba stołu wielkanocnego - jakie kwiaty wybrać?

Wielkanoc to wyjątkowe święto, ponieważ przypada na czas wiosenny, kiedy wszystko kwitnie i budzi się do życia. Możemy wykorzystać to w świątecznych przygotowaniach, szykując kwiatowe ozdoby na wielkanocny stół. Które gatunki sprawdzą się najlepiej i skutecznie dopełnią całą kompozycję? Sprawdź!

Dlaczego warto wykorzystać kwiaty na wielkanocny stół? 

Ozdoba stołu wielkanocnegoNie ma wątpliwości, że na naszym wielkanocnym stole nie powinno zabraknąć kwiatów. Na czas świętowania przypada kwitnienie wielu gatunków kwiatów, dlatego warto wykorzystać to, że możemy z łatwością zdobyć świeże, zachwycające bukiety. Co więcej, kwiaty wypełnią nasz dom pięknym zapachem, a także dodadzą mu wspaniałych kolorów. Nie można ukryć, że będą zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż wszelkie plastikowe ozdoby. Wszyscy wiemy, że kwiaty zazwyczaj podarowujemy sobie przy szczególnych okazjach. Jeśli postawimy je na stole, podkreślimy znaczenie, jakie posiadają święta Wielkanocne. 

Jakie sezonowe kwiaty w dekoracji stołu na Wielkanoc?

W przypadku sezonowych kwiatów na Wielkanoc naprawdę jest co wybierać. Możemy sięgnąć po niezwykle czarujące gatunki, które w tym czasie rosną - mowa tu o tulipanach, hiacyntach, hortensjach czy narcyzach. Warto uzupełnić je zielonymi gałązkami, które będą symbolizować przyrodę. Większość z nas szuka wtedy kwiatów o żółtych płatkach, ponieważ jest to barwa, która kojarzy nam się z radością i szczęściem. Wspaniale obrazuje to bukiet 21 żółtych tulipanów, który idealnie przedstawia urok żółtych roślin - rozświetlą one cały nasz dom. Niesłabnącą popularnością niezależnie od panującego obecnie święta są stroiki. Możemy wykonać je w różny sposób. Na ten dzień świetnie sprawdzi się stroik Wielkanocne Żonkile, w którym ułożono wiosenne żonkile w świątecznej kompozycji. Fani klasyki polubią bukiet Wesołego Alleluja, który łączy w sobie siedemnaście żółtych tulipanów oraz wiosenne bazie. On będzie odpowiedni nie tylko jako ozdoba, ale i upominek dla kogoś, kogo odwiedzamy podczas świąt. 

Jaka inna ozdoba stołu wielkanocnego?

W czasie Wielkanocy na naszym stole nie powinno zabraknąć również rzeżuchy. To roślina, która jest symbolem tych świąt - kojarzy nam się z odrodzeniem i nowym początkiem. Zazwyczaj zasiewamy ją wcześniej, aby w pierwszy dzień celebracji cieszyć się jej pięknym wyglądem i smakiem. Chcąc sprawić, aby nasz stół wielkanocny nie był nudny, nie zapominajmy o szczegółach. Wyraziste serwetki, eleganckie sztućce czy kolorowe potrawy stworzą spójną całość, która będzie prezentować się zachwycająco. Sami również możemy wykonać dekoracje! Na Wielkanoc sprawdzą się przede wszystkim różne figurki królików, kurczaków bądź baranków. Możemy też zastanowić się, jak w ładny sposób wyeksponować pisanki, które nierzadko przypominają prawdziwe dzieła sztuki. 

Wpuśćmy do naszego domu trochę wiosny, przygotowując aranżacje kwiatowe na świąteczny stół. One wspaniale dopełnią przestrzeń, a do tego będą cieszyć oko nasze i naszych gości. Kwiaty będą symbolizować odrodzenie i nową energię, której również pragniemy doświadczyć w tym specjalnym czasie.