Kwiaty na Wielkanoc - które wybrać?

Kwiaty na Wielkanoc są nieodłącznym elementem każdych świąt. Nie tylko pięknie wyglądają na świątecznym stole podczas rodzinnego śniadania, ale mogą stanowić także miły podarunek dla bliskiej osoby. Wybór tych odpowiednich kwiatów wcale nie musi być trudny, a może być nawet szybką i łatwą decyzją, nad którą nie spędzisz zbyt wiele czasu. Sprawdź, na jakie sezonowe kwiaty na Wielkanoc najlepiej postawić!

Kwiaty jako prezent na Wielkanoc

kwiaty na WielkanocWielkanoc to także dobra okazja, aby obdarować bliską osobę niedużym upominkiem w postaci kwiatów. Wszyscy uwielbiamy prezenty, ale jakie konkretnie kwiaty wybrać na taką okazję? Warto postawić na bukiety kwiatów na prezent na Wielkanoc, które będą przede wszystkim zawierały żółte kolory, przypominające o tym radosnym wydarzeniu oraz o nadchodzącej wiośnie. Ciekawym rozwiązaniem mogą być również flowerboxy. W ofercie dostępnych jest wiele rozwiązań, np. żółte róże w szarym pudełku. Jedno z nich na pewno przypadnie Ci do gustu.

Kwiaty jako piękna ozdoba Wielkanocnego stołu

Tradycyjne kwiaty Wielkanocne to te, które znajdują się na stole przy rodzinnym wielkanocnym śniadaniu. Takie rozwiązanie z pewnością ożywia i ociepla atmosferę. Dlatego też warto pamiętać, że Wielkanoc to nie tylko rodzinne śniadanie, a także świąteczne elementy, które będą cieszyć oko i zapewniać dobre samopoczucie. Jakie kwiaty zatem wybrać? Ciekawym pomysłem mogą być tulipany czy żonkile. To typowo wiosenne kwiaty, które wydają się być najlepszą opcją na udekorowanie stołu lub nawet całego mieszkania. W wielkanocnym bukiecie dobrze wypadają także margaretki czy goździki. Takie rozwiązania z pewnością wywołają uśmiech na twarzach naszych bliskich.

Kwiaty do dekoracji kościoła na Wielkanoc

Nieco większy problem stanowi wystrój kościoła na Wielkanoc. Musi on być dokładnie zaplanowany, więc wybór odpowiednich kwiatów jest w szczególności bardzo istotny. Jednakże tutaj również warto zdecydować się na rozwiązanie w postaci żonkili lub tulipanów. Są to kwiaty, które zawsze będą dobrze wyglądać i sprawdzą się w każdym bukiecie, zwłaszcza na taką okazję. Zazwyczaj podczas aranżacji kościoła stawia się na wiązanki lub dekoracje z udziałem świeżych kwiatów zamiast tradycyjnych bukietów. Dzięki temu efekt jest bardziej zjawiskowy i dostosowany do okazji. Często do dekoracji wplata się także elementy upiększające takie jak palmy, bazie, siano, bukszpan. 

Dekoracje na Wielkanoc w postaci kwiatów są już pewną tradycją w naszych domach. Dobrze jest jednak wiedzieć, na jakie konkretnie kwiaty zdecydować się podczas aranżacji stołu wielkanocnego i co najlepiej rozjaśni każdą przestrzeń, a także ociepli rodzinną atmosferę.