Stroiki świąteczne na wigilijny stół - jakie wybrać?

Stół w czasie kolacji wigilijnej zastawiony jest szeregiem pysznych potraw. Jednak czy tylko one pojawiają się na nim? Dla wielu ważne jest również odpowiednie przyozdobienie, dlatego dzisiaj najpiękniejsze stroiki, które idealnie wpasują się w świąteczny klimat.

Białe Święta? Z nami zawsze!

Dobrze wiemy, że pogoda za oknami w czasie Wigilii bywa często mało świąteczna. Dlatego właśnie, pierwszą dzisiejszą propozycją jest stroik na Boże Narodzenie. Można stwierdzić, że zawiera on wszystko, co z tymi wyjątkowymi, grudniowymi dniami powinno nam się kojarzyć, a mianowicie malutkie zielone drzewko, które przyprószono sztucznym śniegiem czy subtelnie przyozdobione szyszki. Do tego klimatu dodaje czerwona świeca i bombki! Całość umieszczono na złotej tacy, co ułatwia przenoszenie ozdoby, a także fantastycznie wygląda.

“Chodźmy wszyscy do stajenki”

Kolejna opcja, to niezwykle subtelny stroik, który w sam raz pasuje na wigilijny stół. Mianowicie mowa tutaj o stroiku Stajenka. Posiada on dużą ilość zieleni, która jednocześnie stanowi symbol życia, lecz też ma działanie kojące. Ośnieżony cyprys zestawiono z bombkami czy też naturalnym suszem oraz jabłkami dekoracyjnymi. Świece, bez wątpienia rozświetlą ciemną, wigilijną noc, jednocześnie będącą tak pełną nadziei! 

mała choinkaW folklorystycznym klimacie

Stroik folklor to opcja pełna koloru i radości, która na pewno wniesie wiele pozytywnej energii na nasze wigilijne stoły, jednocześnie świetnie wpasowując się w świąteczną tradycję! Cyprys i gałązki jodły zostały umieszczone w towarzystwie dużej ilości, kolorowych bombek. Jednocześnie za naturalny efekt odpowiadają między innymi kora, szyszki czy też susz. Dodatkowo całość wzbogacono o świecie, które jak wiemy tworzą niepowtarzalny klimat i sprawdzą się zwłaszcza w świątecznym czasie!

 Święta w różowych barwach!

Kolejną opcją jest stroik w niezwykle radosnych kolorach, który jest jednocześnie odejściem od standardowych barw, które kojarzą nam się bezpośrednio ze świętami. Kompozycja Świąteczny Phalaenopsi to piękne białe kwiaty o lekko orientalnej nucie. Zostały one tutaj zestawione z klasycznymi, bożonarodzeniowymi gałązkami jodły. Do tego w doniczce umieszczono cudowne brokatowe, różowo-fioletowe bombki, delikatne świeczki i oczywiście świąteczne gwiazdki w pasującym kolorze!

Z nutą orientu

Ostatnią opcją, również przełamująca konwencję klasycznej, świątecznej ozdoby jest Stroik lesisty. Za lekko orientalny klimat odpowiada tutaj kwiat orchidei, który znajduje się obok zielonego, iglastego drzewa. Całość udekorowano w bardzo naturalny sposób - korą, szyszkami, grudniakami i suszonym korzeniem. Jesteśmy przekonani, że wskazana opcja do gustu zwłaszcza przypadnie minimalistom. 

Poza klasycznymi, dwunastoma daniami na naszym wigilijnym stole nie może zabraknąć stroika, który bez dwóch zdań nada całości jeszcze bardziej świątecznego nastroju!