Najpiękniejsze wieńce i wiązanki

Pożegnanie ukochanego członka rodziny lub innej bliskiej osoby nigdy nie jest proste. To ogromna strata, z którą wielu osobom trudno jest się pogodzić. Utarło się, że ostatnim podarunkiem dla zmarłego jest wieniec pogrzebowy lub bukiet kondolencyjny, który wyraża szacunek i uczucia, a przy okazji stanowi szykowną dekorację grobu.

Mniej znaczy więcej - klasyczne czerwone róże

Chyba wszyscy są zgodni, że czerwone róże to jedne z tych kwiatów, które sprawdzają się w każdej sytuacji. Jak najbardziej wypada je podarować również jako dekoracja grobu zmarłego. Wiązanka z czerwonych róż to propozycja tradycyjna i minimalistyczna. Z pewnością będzie się wspaniale prezentować, a dodatek liści filodendrona i solidago sprawia, że cały bukiet nabiera charakteru i wyróżnia się spośród innych, tradycyjnych wiązanek. Taka kompozycja przekazuje czasem więcej niż słowa - szczególnie wtedy, gdy w jakiś sposób nawiązuje do zmarłego. Może to właśnie czerwone róże są tymi kwiatami, które kojarzą Ci się z tą osobą?

Nietuzinkowe propozycje wiązanek funeralnych

Nikt nie powiedział, że wiązanka funeralna musi być utrzymana w konkretnym stylu i kolorystyce. Najważniejsze jest to, aby faktycznie była ostatnim pożegnaniem skierowanym wprost do najbliższej osoby. Bardzo dobrze, gdy są to kwiaty, które chciałaby dostać za życia. Gwarantujemy, że kolorowe wiązanki w niecodziennych formach sprawdzą się równie dobrze, co klasyczne kwiaty nagrobne. Wieniec Lśnienie to przykład kompozycji, która z pewnością wyróżniałaby się na tle innych. Jest utrzymana w jaskrawych, przykuwających wzrok kolorach, które wyrażają nie tylko żal, ale i radość, że było nam dane poznać tę osobę. W końcu relacje i wspomnienia zostają na zawsze - bliscy, których już z nami nie ma z pewnością chcieliby zostać zapamiętani jako uśmiechnięte i radosne osoby. Wianek Spoczywaj w pokoju to nieco bardziej stonowana propozycja, ale wciąż nie zalicza się do tych tradycyjnych. Białe margaretki obwiązane ciemnofioletową wstążką to kompozycja, która zachwyca doborem kolorów. Jest piękna i dostojna, a zarazem przykuwająca wzrok.

Duży wieniec pogrzebowy od najbliższych

Na duży wieniec pogrzebowy decyduje się z reguły najbliższa rodzina. To dla nich trudny czas, ponieważ muszą pożegnać ukochaną osobę, a jednocześnie zorganizować uroczystość pogrzebową i dopełnić wszelkie formalności związane ze śmiercią bliskiego. Aby nieco ułatwić przygotowania, wieniec pogrzebowy to gotowa kompozycja dużych rozmiarów która bez wątpienia będzie się dobrze prezentować na grobie. Połączenie żółtego z białym na podkładzie z jodły to propozycja, która sprawdzi się w każdej sytuacji. Róże, chryzantemy i lilie to piękne i tradycyjne kwiaty, które kryją w sobie stosowność i harmonię. Rodzina zmarłego ma już wystarczająco dużo obowiązków na głowie, dlatego dobrym rozwiązaniem jest zamówienie wiązanki z dostawą prosto pod drzwi. Z Pocztą Kwiatową jest to jak najbardziej możliwe - przygotujemy wybraną kompozycję, przewieziemy w odpowiednich warunkach, a następnie dostarczymy pod wskazany adres w umówionym dniu i o umówionej godzinie.

Pogrzeb to dzień pełen łez i wspomnień. Warto jednak wybrać wiązankę z myślą o tej konkretnej osobie - świetnym rozwiązaniem jest wieniec, w którym znajdują się ulubione kwiaty bliskiego, który odszedł. Może być też utrzymany w kolorach, które kojarzą się ze zmarłym bliskim - tak naprawdę w tej kwestii panuje pełna dowolność.