Najpiękniejsze świąteczne dekoracje

Już najwyższy czas wprowadzać bożonarodzeniowy klimat do naszych domów. W tym właśnie pomogą nam piękne, świąteczne dekoracje! Kolorowe bombki, pachnący świerk, palące się gorącym płomieniem świeczki - to wszystko na myśl nasuwa nam właśnie ten wyjątkowy okres. Dowiedz się, czego nie może zabraknąć w grudniu w Twoim mieszkaniu!

Święta: na czerwono!

Czerwony to kolor, który bezapelacyjnie kojarzy nam się ze świętami. To wszystko za sprawą tego, że jest to symbol miłości, ciepła. Do tego sam święty Mikołaj przedstawiany jest w czerwonym stroju, dlatego nie może tej barwy zabraknąć w naszym domu. Najlepiej jest wprowadzić ją właśnie za sprawą cudownych dekoracji. Urocze czerwone akcenty w połączeniu z zapachem żywej jodły? Jesteśmy jak najbardziej na tak, jednocześnie pamiętając, że czasem problemem może być ograniczone miejsce. Dlatego proponujemy Mini choinkę! Poza dodatkami, takimi jak kokardki i bombki przystrojona została ona szyszkami i suszoną pomarańczą. Uroczą choinkę możemy postawić w dowolnym miejscu, a do wazonu powinien “powędrować” bukiet Zimowy ogród. Piękne, czerwone kwiaty jak klasyczne róże czy goździki zostały tutaj zestawione ze świątecznymi dodatkami: jodłą i szyszkami, a wszystko przewiązane czerwoną wstążką

Stroik stajenkaŚwiąteczne dekoracje z bombkami w roli głównej

Pięknie zdobione, kolorowe bombki to znak rozpoznawalny świąt. Wieszamy je nie tylko na choince, lecz stanowią także ważny elementy stroików. Szukając tego typu cudownych ozdób koniecznie musimy zwrócić uwagę na kompozycję Świąteczny Phalaenopsis. Tutaj, jeśli chodzi o barwy: króluje biel oraz odcienie fioletu. Delikatny kwiat, jakim jest phalaenopsis stanowiący najpopularniejszą odmianę storczyka został zestawiony z gałązkami jodły, eleganckimi świecami oraz właśnie bombkami. Jest to ozdoba, która bez wątpienia sprawdzi się dla osób, które szukają mniej standardowych rozwiązań! Mówiąc o świątecznych dekoracjach, nie możemy zapomnieć o tradycyjnych wieńcach na drzwi - wielu z nas kojarzą się one z czasami dzieciństwa. Dlatego w naszym domu nie powinno zabraknąć Wieńca świątecznego “Cicha noc”. Wykonany z wikliny z dodatkiem zielonych gałązek, suszonych pomarańczy wygląda bardzo naturalnie, a klimat świąteczny dodatkowo potęgują bombki!

Wśród nocnej ciszy...

Rzeczą, która bez wątpienia wielu z nas kojarzy się z Bożym Narodzeniem jest stajenka, w której Chrystus miał przyjść na świat. Dlatego też świetnym pomysłem będą utrzymane właśnie w tym klimacie ozdoby, a dokładniej na myśli mamy stroik “Stajenka”. Niesamowity efekt buduje tutaj przyprószony białym puchem cyprys w towarzystwie świec, kory, szyszek czy też jabłek dekoracyjnych. Nie brakuje tu też uroczych świeczek czy innych fantastycznych elementów. Nie możemy też nie wspomnieć o elemencie, który kojarzy się również bezapelacyjnie właśnie z bożonarodzeniową szopką, czyli o Gwieździe Betlejemskiej. W naszych domach ma szansę ona zagościć w postaci pięknych, czerwonych kwiatów w przystrojonej doniczce.

Piękne dekoracje budują niesamowity klimat świąt, dlatego nie może ich zabraknąć w naszych domach. Wybraliście już, które najbardziej Wam się podobają?