Najpiękniejsze stroiki na wielkanocny stół

Święta wielkanocne kojarzą się z wiosną, która jest początkiem rozkwitu barw natury. Dlatego też warto zabrać trochę tego klimatu do domu. Czym jest świąteczny stół bez ozdabiających go stroików? Pomysłów jest naprawdę wiele, a dzięki nim klimat wiosenny zagości u nas w domu na długo a piękne ozdoby będą cieszyć oko i wprawiać w dobry nastrój.

świąteczna elegancjaPrzede wszystkim kwiaty

Głównym atutem wiosennej atmosfery są kwiaty, a szczególnie te, które nieodłącznie kojarzą się z cieplejszą porą roku, czyli żonkile, hiacynty, tulipany oraz krokusy. Nie tylko ładnie się prezentują i radują oczy swoimi barwami, ale także potrafią wypełnić swym subtelnym zapachem każde pomieszczenie. Wprowadzenie takiej atmosfery może zapewnić kompozycja “Świąteczna elegancja”, która roztacza niesamowity urok. Zamiast doniczki możemy wykorzystać wiklinowy koszyk dzięki czemu nasz wielkanocny stoik nabierze charakterystycznego, naturalnego wyglądu tak jak w przypadku Kompozycji Hiacyntów, która zachwyca swą prostotą

Bazie na stole

Bazie są naturalna ozdobą, która kojarzona jest z budzącą się do życia wiosną. Są miłe w dotyku i bardzo urocze. A na dodatek można je spotkać niemal wszędzie. Są minimalistyczne, posiadają mało kolorów, ale jednocześnie są przepiękne w swej prostocie. Spełniają się jako idealny dodatek do kwiatów, a także pięknie komponują się z zielenią i odcieniami koloru niebieskiego, jak na przykład w stroiku wielkanocnym z mazurkiem . Mogą pełnić rewelacyjne dopełnienie do różnych barw żółcieni tak jak w Kompozycji z Babką Wielkanocną.

szafirkiMinimalizm i prostota dają piękny efekt

Głównym elementem stroików są albo świeże kwiaty - doniczkowe bądź cięte - albo zerwane gałązki bazi. Warto dodać do nich kilka dodatków, ale powinno się zachować umiar w dobieraniu kolejnych elementów. Nadmiar może dekoncentrować, rozpraszać uwagę od poszczególnych części stroika a nawet negatywnie wpłynąć na całą jego prezencję. Dekoratorzy radzą, aby skupić się na trzech dominujących kolorach na przykład na zielonym, niebieskim i żółtym jak to zrobiono przy tworzeniu Stroika Wielkanocne Szafirki . Umiar i prostota potrafią dać zachwycający efekt końcowy.

Kompozycje kwiatowe są nadzwyczajnym dopełnieniem i ozdobą wielkanocnego stołu, która sprawia, że w pomieszczeniu panuje świąteczna atmosfera i subtelny wiosenny zapach. O tym jak wielkie znaczenie mają takie stroiki dowiedzieć się możemy przed tym jak znajdą się na naszym stole - wcześniej surowy i pusty, a teraz przepiękny i cieszący oko. Na pewno każdy zwróci na niego uwagę.