Efektowne stroiki na świąteczny stół

Wielkimi krokami zbliża się jeden z najbardziej magicznych momentów w roku, kiedy to wyjątkową atmosferę czuć w każdym zakamarku domu. Przygotowując świąteczne dekoracje nie zapomnijmy o odpowiednim przystrojeniu stołu, który w tym szczególnym okresie stanowi niezwykle ważny element rodzinnych spotkań. Posłużyć temu mogą między innymi efektowne stroiki na świąteczny stół.

stroik świątecznyKlasyczny stroik świąteczny

Nic tak nie nastraja, jak żywe drzewko w domu, którego zapach rozprzestrzenia się po całym pomieszczeniu, imitując las pełen igliwia. Jeżeli w tym roku nie możesz pozwolić sobie na żywą choinkę, z tym samym efektem zastąpi ją wyjątkowy Stroik Świąteczny. Jodła połączona z szyszkami, bombkami, ozdobami świątecznymi i świecami z pewnością zrobi wrażenie na wszystkich gościach podczas wieczerzy wigilijnej lub świątecznego obiadu.

Wieniec nie tylko na drzwi

Wydawać by się mogło, że tego typu kompozycja nie jest typową propozycją dekoracyjną na stół - nie bardziej mylnego! Wieniec Świąteczny równie elegancko i okazale może także prezentować się wśród potraw lub innych ozdób świątecznych. Aby cały zamysł wyglądał kompletnie, do środka wieńca warto włożyć świeczkę symbolizującą ostatni dzień adwentu. Dobrym pomysłem będzie także położenie w tym miejscu talerzyka z opłatkiem dla gości. Taka dekoracja jest z pewnością nieoczywista i zaskakująca, lecz w swojej prostocie może być doskonałym elementem nakrycia stołu.

Stroik o zapachu Świąt

Stroik na Gwiazdkę

Wesoła, żółta tonacja Stroika na Gwiazdkę, razem z jasną gwiazdą  Szlumbergera będzie kojarzyć z pierwszą gwiazdką w Wigilię. Cyprys, bombki i szyszki czynią kompozycję wyjątkową i żywą, a dzięki niepowtarzalnemu zapachowi suszu święta będzie nie tylko widać, ale i... czuć!

Nowoczesna kompozycja świąteczna

Wśród wielu osób z pewnością znajdą się miłośnicy nowoczesnych dekoracji i połączeń kolorystycznych. Taką jest z pewnością Kompozycja Świąteczna, która składa się z przepięknego storczyka phalaenopsis, jodły, świec, bombek, gwiazdek, jabłek umieszczonych w niskim, ceramicznym naczyniu. Całość tworzy biało-różowo-fioletową paletę barw, co na pierwszy rzut oka nie jest typowym świątecznym wyborem, jednak na pewno będzie z klasą przyozdabiało każde wnętrze.

gwiazda betlejemskaEfektowna Gwiazda Betlejemska

Jeżeli na Twoim stole znajduje się już świąteczna kompozycja, jednak chcesz sprezentować tego typu dekorację komuś bliskiemu, warto wybrać Stroik z winem. Klasyczna, czerwona poisencja z pewnością spodoba się każdej osobie, która lubi tradycyjne rozwiązania. Dołączona do kompozycji butelka z czerwonym winem jest niezobowiązującym upominkiem, jednakże bardzo mile widzianym szczególnie zimą, kiedy najlepiej smakuje w postaci podgrzanego, aromatycznego napoju. Gwiazda betlejemska ma to do siebie, że wyjątkowo prezentuje się nie tylko podczas wieczerzy, ale jest doskonałym dodatkiem także po świętach.

Stół podczas Świąt Bożego Narodzenia pełni bardzo ważną funkcję. To przy nim zasiada się do świątecznych posiłków z zaproszonymi gośćmi i rodziną. Warto więc zadbać także o jego aspekt wizualny i udekorować to wyjątkowe miejsce spotkań niepowtarzalnym stroikiem świątecznym.