Najpiękniejsze parki i ogrody z kwiatami na świecie

Parki i ogrody, które obfitują w niesamowite kwiaty, krzewy i drzewa, potrafią wywołać podziw u każdej osoby. Przepełniają nas swoją bujną roślinnością, malowniczymi krajobrazami i przepiękną naturą. Te czarodziejskie przestrzenie stwarzają niezwykłe uczty wizualne i zapachowe dla zmysłów. Od oszałamiających ogrodów pałacowych po malownicze parki botaniczne, oto kilka z najwspanialszych parków i ogrodów, gdzie kwiaty cieszą oko i warto je odwiedzić!

Najpiękniejsze parki i ogrody z kwiatami na świeciePark Keukenhof, Lisse, Holandia

Holandia słynie ze swoich serów, wiatraków, ale ten kraj wyróżnia jeszcze jedna rzecz - tulipany! Miejscem, gdzie można je podziwiać, jest Park Keukenhof, który znajduje się w miejscowości Lisse. Ogród jest jedną z największych atrakcji Holandii i corocznie odwiedzają go setki tysięcy turystów, którzy przyjeżdżają z całego świata! Park ma aż 32 ha, a wiosną rozkwita na tym obszarze ponad 7 milionów kwiatów: tulipanów, hiacyntów, krokusów i narcyzów. Co ciekawe, Park Keukenhof jest największym ogrodem na świecie, w którym rosną rośliny cebulowe. Dodatkowo są one wysadzane ręcznie przez ogrodników i innych pracowników. Cały ogród wygląda niesamowicie, a stworzone przez człowieka kolorowe kompozycje są wspaniałym widokiem dla każdego człowieka!

Ogród Tropikalny Pałacu Monte, Funchal, Madera, Portugalia

Ogród Tropikalny Pałacu Monte to niezwykłe miejsce, które swoim wyglądem przypomina tropikalną dżunglę. Część orientalna całego kompleksu jest bardzo podobna klimatem do ogrodów chińskich, więc będziesz mógł się poczuć, jak w innym kraju! Możesz tam zobaczyć mosty, stawy czy budowle, które do złudzenia przypominają te z dalekiej Azji. Bogata roślinność i zapierające dech widoki są obowiązkowym punktem każdej osoby, które swój wypoczynek zaplanowała na Maderze!

Ogrody w Wersalu, okolice Paryża, Francja 

Park wersalski jest ogromny, a dokładnie zajmuje 800 ha powierzchni przy pałacu. Ogród, który znajduje się w parku, został zaprojektowany przez André Le Nôtre’a i ma powierzchnię aż 250 akrów! Co ciekawe, powszechnie uważa się, że jest to pierwowzór ogrodu w stylu francuskim, ponieważ jest bardzo elegancki i doskonale rozplanowany. Ogród jest symetryczny, jednak nie oznacza to nudy, ponieważ zawiera wiele pięknych i niezwykłych elementów. W centralnej części tarasu, a dokładniej w basenie Latony swoje miejsce ma arcydzieło Mary’ego, które ukazuje boginię ze swoimi dziećmi - córką Dianą oraz synem Apollonem. Charakterystyczne dla tego miejsca jest to, że krzewy oraz drzewa się doskonale przycinane i wyglądają wręcz, jakby były sztuczne. W wersalskim ogrodzie można znaleźć również labirynty czy kwiaty, które tylko dodają uroku temu miejscu.

Prawdziwy ogród w Twoim domu!

Uwielbiasz kwiaty i pragniesz je mieć cały czas wokół siebie? Nic prostszego! Wystarczy, że zamówisz choć jeden bukiem z Poczty Kwiatowej! Naszą pierwszą propozycją jest Powiew wiosny, czyli bukiet składający się z róż, eustomy, bupleurum, limonium oraz zieleni dekoracyjnej. Drugą opcją jest Bukiet pełny słońca, który swoją nazwę zawdzięcza żółtym margaretkom. Oprócz nich w kompozycji można znaleźć róże, goździki, gipsówkę oraz alstromerie, które razem tworzą bukiet idealny!

To tylko kilka z wielu niesamowitych parków i ogrodów z kwiatami na świecie. Każde z tych miejsc oferuje niepowtarzalne doświadczenia i inspiruje nas do odkrywania piękna natury. Bez względu na to, czy jesteśmy miłośnikami botaniki, czy po prostu pragniemy odpocząć w magicznym otoczeniu, parki i ogrody z kwiatami z pewnością spełnią nasze oczekiwania. Podziwiajmy i cieszmy się tymi malowniczymi przestrzeniami, które przypominają nam, jak piękny i różnorodny może być nasz świat roślin.