Najpiękniejsze flowerboxy na święta

Grudzień to jeden z najbardziej szalonych miesięcy w roku. Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia sprawiają, że niemal każdy wspina się na wyżyny kreatywności, by wymyślić cudowne prezenty dla najbliższych. Jak się jednak okazuje, w niektórych przypadkach najprostsze rozwiązania okazują się najlepsze.

Jaki prezent na święta wybrać?

Święta Bożego Narodzenia to czas spotkań z rodziną, zarówno tą bardzo bliską, jak i nieco dalszą. Zdarza się więc, że na Wigilii pojawiają się osoby, których nie zna się zbyt dobrze, ale mimo to chce się podarować im choćby drobny upominek. Uniwersalne i cieszące oko prezenty świetnie sprawdzają się również w przypadku najbliższych. Choć Ci często podpowiadają lub sugerują, co chcieliby dostać, to element zaskoczenia mimo wszystko również wywoła uśmiech na ich twarzach. Bardzo często wybieranymi prezentami, które zaliczają się do grona udanych, są słodycze, akcesoria do kąpieli, skarpety, piżamy, a także - ku zaskoczeniu niektórych osób - mniej standardowe upominki, takie jak na przykład kwiaty, czy też ozdoby do domu.

flowerboxy na świętaFlowerboxy - doskonały prezent na każdą okazję

Doskonałym, a zarazem niebanalnym pomysłem na prezent pod choinkę są flowerboxy, czyli połączenie bukietu ze swego rodzaju ozdobą do domu. Są to niewielkie pudełka, wewnątrz których znajduje się gąbka florystyczna nasączona wodą. Żywe, cięte kwiaty są w nią wciśnięte, dzięki czemu pobierają wodę jedynie w momencie, gdy tego potrzebują. Takie rozwiązanie sprawia, że wiązanka jest ponadprzeciętnie trwała i pięknie wygląda. Jest to dobre rozwiązanie nawet dla osób, które nie mają “ręki” do kwiatów - gąbkę nasącza się sporadycznie. Z tego właśnie powodu flowerboxy stały się tak bardzo popularne i doczekały się nawet swoich okolicznościowych wersji. Jako upominek na Święta Bożego Narodzenia świetnie sprawdzą się również kompozycje w standardowych odsłonach. Świetnym przykładem są różowe goździki w pudełku - kwiaty te są znane ze swojej wytrzymałości i lubiane przez wszystkich, natomiast cała kompozycja prezentuje się bardzo elegancko. Miłośnicy nieco bardziej oryginalnych rozwiązań mogą zdecydować się na róże w błękitnym pudełku - kontrast uzyskany dzięki użyciu tych dwóch barw przepięknie odnajdzie się niemal w każdym wnętrzu. 

Świąteczne flowerboxy

Ale co wybrać, by flowerbox był typowo świątecznym prezentem? Doskonałą propozycją są czerwone róże umieszczone w granatowym pudełku z bożonarodzeniowym akcentem. Karton świątecznego flowerboxa jest bowiem przewiązany uroczą wstążką, a w zestawie otrzymuje się świąteczne, cukrowe rózgi. Całość prezentuje się przepięknie i bardzo elegancko - niewątpliwie wywoła uśmiech na twarzy adresata! Miłośnicy słodkości również mogą zostać obdarowani tego typu wiązanką kwiatową. Czerwone róże w pudełku w kształcie serca to propozycja nie tylko na Walentynki! Umieszczone wewnątrz słodycze wysokiej jakości sprawdzą się również w święta. Jeśli jednak szukasz prezentu dla prawdziwego smakosza wytrawnych alkoholi, wybierz flowerbox z winem - klasykę, która obroni się sama! 

Kwiaty z pewnością nie są pierwszym, co przychodzi do głowy, gdy myśli się o zakupie prezentu świątecznego. Flowerboxy nie są jednak bukietem w standardowej formie - pełnią funkcję niebanalnej ozdoby, która z pewnością rozświetli dom lub mieszkanie osoby obdarowywanej.