Najlepsze rośliny do biura - które wybrać?

Nie można ukryć, że dla wielu osób biuro to jedno z miejsc, w którym spędzają znaczną ilość czasu. Co zrobić, aby była to przestrzeń, w której będzie się nam przyjemnie przebywało? Powinniśmy koniecznie wstawić tam kwiaty, które nie tylko poprawią nasze samopoczucie, ale też zapewnią dodatkowe korzyści. Dowiedz się, jakie rośliny do biura wybrać!

Najlepsze rośliny do biura - które wybraćRośliny doniczkowe do biura - dlaczego warto?

Zwiększenie liczby roślin w biurze to coś, o czym powinien pomyśleć każdy pracodawca. Okazuje się bowiem, że ta decyzja może przynieść wiele dobrego. Kiedy przebywamy w otoczeniu roślin, nasze samopoczucie automatycznie się poprawia. Przypominają nam one o bliskości z naturą i zapewniają poczucie bezpieczeństwa. Co ciekawe, mogą nawet zmniejszyć poziom stresu i pomóc w uspokojeniu się. Wprowadzają harmonię, która w miejscu pracy jest zdecydowanie potrzebna. Oprócz tego odgrywają istotną rolę w oczyszczaniu powietrza. Nawilżają je, dzięki czemu łatwiej nam się oddycha, a do tego pozbywają się zanieczyszczeń. W biurze, w którym znajduje się dużo komputerów, będzie to szczególnie istotne. Poza tym rozkładają dwutlenek węgla i produkują więcej tlenu, sprawiając, że lepiej się czujemy. Nie można nie zauważyć tego, że wspaniale się prezentują, a dzięki nim nasza przestrzeń staje się o wiele przyjemniejsza. 

Rośliny dekoracyjne

Jeśli zależy nam na tym, aby upiększyć nasze miejsce pracy, postawmy przede wszystkim na rośliny dekoracyjne. Może być to na przykład storczyk w doniczce, który zachwyci nas swoimi kolorowymi płatkami. Warto zwrócić uwagę, że to bardzo wytrzymała roślina, która będzie służyć nam na długo. Równie dobrą opcją będzie anturium – tutaj kolorowe liście też są bardzo wytrzymałe. Urokliwym dodatkiem będzie fiołek afrykański, którego swobodnie możemy postawić na swoim biurku. Wyróżnia się on delikatnymi, czarującymi kwiatami, które na pewno będą cieszyć oko.

Rośliny oczyszczające powietrze

Wstawiając rośliny do biura, zdecydowanie nie możemy zapomnieć o tych, które oczyszczają powietrze! Dzięki nim możemy znacząco poprawić samopoczucie naszych pracowników. Tutaj sprawdzi się między innymi skrzydłokwiat, który skutecznie niweluje obecność toksycznych substancji, pleśni oraz promieniowania emitowanego przez urządzenia elektroniczne.  Podobne działanie będzie miała Sansevieria cylindrica, która wyróżnia się dodatkowo kolczastymi liśćmi. Pasować będzie też paproć, którą możemy włożyć do podwieszanych doniczek. Pamiętajmy, aby zastanowić się nad tym, jakie rośliny chcemy umieścić w naszym biurze. Nie dla wszystkich gatunków będzie to bowiem dobre otoczenie. W przypadku pomieszczeń, w których nie dociera zbyt dużo naturalnego światła, postawmy na rośliny cieniolubne. Warto zainteresować się przede wszystkim gatunkami prostymi w uprawie, które nie będą zbyt wymagające. Dzięki temu nie będziemy musieli obawiać się, że ze względu na jednorazowe niedopilnowanie roślina zwiędnie. 

Na pewno nie pożałujemy wstawienia większej ilości roślin do biura. Jeśli sprawimy, że miejsce, w którym pracujemy, stanie się zielone, przekonamy się, że nasza efektywność i samopoczucie się poprawi. Rośliny nawilżą powietrze i oczyszczą je z zanieczyszczeń, a do tego upiększą przestrzeń!