Które kwiaty pachną najładniej i najdłużej?

Kwiaty to nie tylko idealna ozdoba naszego wnętrza, ale także sposób na nadanie mu wyjątkowej aury dzięki relaksującemu aromatowi. Jeśli zastanawiałeś się kiedykolwiek, jakie kwiaty pachną najdłużej, w tym wpisie poznasz odpowiedź.

Jakie kwiaty wybrać, aby długo cieszyć się ich wonią?

Wszystkie kwiaty można uznać za zachwycające swoim pięknem. Jednak nie wszystkie z nich charakteryzują się wyraźną oraz długotrwałą wonią. Poznaj listę kwiatów pachnących, które przez długi czas będą zachwycały swoim aromatem:

  • Goździki – ten gatunek, poza wyraźnie wyczuwalnymi nutami zapachowymi, zalicza się także do najtrwalszych kwiatów. Goździki występują w różnych kolorach. Niegdysiejszy symbol PRL-u, który teraz powraca na salony.
  • Lilie – należą do kwiatów długo żyjących. Charakteryzują się wyraźnie wyczuwalną, intensywną wonią. Unikaj jednak stawiania tych kwiatów w sypialni, ponieważ ich silny aromat może spowodować, że obudzisz się z równie silnym bólem głowy. Jeśli jesteś miłośnikiem łączenia różnych gatunków kwiatów, postaw na niesamowite połączenie lilii oraz róży w naszej propozycji Bukiet aplauz.
  • Róże – najpopularniejszy z gatunków, cieszący się niezmienną popularnością. Nie bez powodu znajduje się na tej liście – z płatków róż wytwarza się kompozycje zapachowe, co świadczy o wyjątkowym aromacie tych kwiatów. W naszej ofercie znajduje się wiele propozycji z tym wyjątkowym gatunkiem w roli głównej. Jedną z nich jest Słodkie uniesienie, które zawiera 11 czerwonych róż, a także słodkości.

pachnace-kwiatyJak dbać o kwiaty, aby zachowały aromat?

Z kwiatami trzeba obchodzić się bardzo ostrożnie i z uwagą. Aby zachować ich świeżość jak najdłużej, należy pamiętać o:

  • regularnej wymianie wody;
  • zachowaniu odpowiedniej temperatury oraz wilgoci w pomieszczeniu;
  • eliminowaniu szkodników;
  • podcinaniu.

Wpływ woni kwiatów na nasze samopoczucie

Kwiaty nie tylko cieszą nasze oczy, wypełniając przestrzeń, w której się znajdujemy, ale także działają kojąco na zmysły. Ich zapach relaksuje i uspokaja. Czując wyraźną woń tych roślin, możemy przenieść się w inny świat, przepełniony cudownym zapachem. Bukiet polny pozwoli Ci przypomnieć sobie beztroskie lata dziecięce, kiedy biegaliśmy po łące pełnej kolorowych kwiatów. Powiew wiosny sprawi, że poczujesz woń ukochanej wiosny. 

Jeśli chcesz, aby Twój dom stał się przestrzenią, w której będziesz mógł się zrelaksować po ciężkim dniu, postaw na kwiaty! Dzięki nim pomieszczenie nabierze koloru, który doda Ci energii, a przyjemna woń ukoi Twoje zmysły.