Kolory kwiatów - różowy

Róż  kojarzy nam się z łaską, elegancją i szczęściem. Niezależnie od kształtu kwiatów w kolorze różowym od ciasnych, małych pączków w ogrodzie po delikatne, otwarte płatki róży w pełnym rozkwicie, różowe kwiaty przekazują komunikat młodości, niewinności i radości. Różowy to kolor, który zawsze towarzyszy życiu w pamiętnych momentach.

Jaśniejszy róż to kolor młodzieńczy, zabawny i ekscytujący, żywy róż ma równie wysoką energię jak czerwony, jest zmysłowy i namiętny nie będąc jednocześnie zbyt natarczywym. Miękkie róże mają odniesienia do romansu i rumieńca na policzku młodej kobiety. Nic dziwnego, że wśród wręczanych i przyjmowanych faworyzujemy różowe kwiaty. Różowy to kolor szczęścia, czasami postrzegany jako beztroska. Kobiety, które są często przepracowane i przeciążone, odczuwając pociąg do różowego, pragną powrotu do bardziej beztroskich czasów dzieciństwa.

RÓŻ NA ŚWIECIE

W Japonii różowy łączony jest z pierwiastkiem męskim. Kwitnące co roku wiosną na różowo drzewa czereśni (Sakura) reprezentowały młodych japońskich wojowników, którzy stawali do walki w kwiecie wieku zostając Samurajami.

Dżajpur to miasto będące atrakcją turystyczną w Indiach. Wszystkie budynki starego miasta pomalowano na różowo, stąd nazywany jest często Różowym Miastem (Pink City).

Pieczywo i ciasta smakują lepiej, kiedy wyciągamy je z różowego pudełka lub serwujemy na różowych talerzykach. Różowy wzmacnia pragnienie cukru.

RÓŻ W OGRODZIE

Mówi się, że lilia wodna rzuca czar na człowieka od tysięcy lat, inspirując już najstarsze cywilizacje. To tajemnicze, różowe piękno wyrastające z głębi stawów i wyciągające główkę z liści unoszących się spokojnie na powierzchni pojawia się nagle jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

RÓŻ I POWONIENIE

Piwonia ma woń słodka i piękną. Rozpoznajemy ją jako wszędobylski zapach wiosny i lata. Kwiaty te wykorzystywane w aromaterapii uspokajają i podnoszą na duchu.