Przeczytaj i poznaj Sekretny język kwiatów

Dziś chcemy zachęcić Was do czytania.
Powieść Vanessy Diffenbaugh "Sekretny język kwiatów" to najgłośniejszy światowy debiut 2011 roku. Jesteśmy dumni będąc jednym z partnerów tej książki.

Bohaterką "Sekretnego języka kwiatów" jest Victoria, która dzieciństwo spędziła w trzydziestu dwóch miejscach: rodzinach zastępczych i domach dziecka. W raportach określano ją jako aspołeczną, porywczą, małomówną i bezczelną jednostkę. Wydawać by się mogło, że nie ma w sobie żadnych pokładów miłości.  Nic bardziej mylnego, ponieważ Victoria ponad wszystko kocha kwiaty, kocha odkrywać ich znaczenia powstałe w zamierzchych czasach epoki wiktoriańskiej. Ich mowę wykorzystuje podczas wymarzonej pracy w kwiaciarni.  Skomponowane przez nią bukiety zmieniają ludzkie losy. Kiedy spotyka Granta, który zna mowę kwiatów równie dobrze jak ona, w jej sercu niczym kwiaty rozkwitają nieznane wcześniej uczucia...

Pełna osobistych przeżyć opowieść o Victorii, to nie wszystko. "Sekretny język kwiatów", to prawdziwa skarbnica wiedzy o mowie kwiatów. Dowiecie się z niej między innymi, jakie uczucia niosą ze sobą hortensja, stokrotka, hiacynt, frezja, lawenda, kamelia, konwalia, lewkonia, jemioła, goździk... Wszystkich opisanych gatunków kwiatów i ich znaczeń nie sposób tutaj opisać, dlatego zachęcamy do lektury... lub do słuchania. W audiobooku głosu użyczyła aktorka Katarzyna Zielińska. Ta powieść, to pozycja obowiązkowa dla wszystkich wrażliwych na piękno kwiatów i siłę uczuć.

4 myśli nt. „Przeczytaj i poznaj Sekretny język kwiatów”

 • siulka

  Zapowiada się pięknie <3 Teraz mam dużo czasu na czytanie, więc na pewno rozejrzę się za tą książką!

  Odpowiedz
 • mortish

  nie przepadam za samymi opisami przyrody w książkach, ale już wplecenie znaczenia kwiatów w wątek książki uważam za ciekawy. dodaję pozycję do listy 'DO PRZECZYTANIA" ;-)

  Odpowiedz
 • Taani

  ta książka to z pewnością coś dla mnie - jestem miłośniczką kwiatów :-) Bardzo mnie ciekawi jakie znaczenia mają moje ulubione kwiaty, co o mnie mówi wybór poszczególnych kwiatów do mojego domowego "ogródka". Moim marzeniem od wielu lat jest posiadanie własnej kwiaciarni, układanie bukietów... czuję, że bardzo polubię bohaterkę tej ksiązki. Bardzo dziękuję za ten wpis na Waszym blogu, gdyby nie Wy, nie miałabym pojęcia o istnieniu tej książki!

  Odpowiedz
 • Tusia

  Bardzo ciekawy opis. Zachęcił mnie do przeczytania tej książki, a pewnie gdybym ją ujrzała w księgarni mój wzrok by się na niej nie zatrzymał. Ale dzięki Wam jestem zaciekawiona i jeśli napotkam tę książkę to chętnie ją przeczytam :)

  Odpowiedz
Dodaj komentarz