Jakie kwiaty na pierwszą randkę?

Pierwsza randka jest bardzo ekscytującym spotkaniem dla osób, które chcą się bliżej poznać. Zwykle towarzyszy jej lekki stres, czasem niezręczność i niepewność. Podczas pierwszych wspólnie spędzanych chwil obu stronom zależy na zaprezentowaniu się z jak najlepszej strony, poprzez właściwie dobrany strój i perfumy, a także wzajemne wymienianie się uśmiechami. Jednak jest jeszcze jedna rzecz, którą rozważają panowie – to upominek na przywitanie. Tu wybór zwykle pada na kwiaty.

kwiatypierwszarandkaPrzyjmuje się, że kwiaty rozluźniają atmosferę i wyrażają szacunek w stosunku do osoby obdarowanej. Jest w tym wiele prawdy. Kobieta, która otrzyma bukiet poczuje się wyróżniona, tym bardziej jeśli nie spodziewała się takiego gestu. To dobry sposób, jeśli mężczyzna chce dobrze wypaść w oczach wybranki i zrobić dobre pierwsze wrażenie.

Kiedy pierwsza randka się zbliża, mężczyzna zaczyna zastanawiać się, jakie kwiaty wybrać? Pierwszym rodzajem, jaki przychodzi na myśl, są oczywiście czerwone róże. Niekoniecznie jednak będzie to dobry pomysł na podarunek na pierwszą randkę. Kwiaty te to symbol miłości, co może być źle odebrane przez kobietę. Warto przede wszystkim zadbać o oryginalność. Najlepiej postawić na bukiety małych kwiatów – żonkili, konwalii czy narcyzów. Jeżeli pierwsza randka odbywa się wiosną czy latem, bardzo dobrym pomysłem jest samodzielne wykonanie bukietu, na przykład z kwiatów polnych.

To czy kobiecie należy wręczać kwiaty, zależy także od okoliczności spotkania. Zwykle pierwsze randki odbywają się w kawiarni czy w parku, wtedy dobrym pomysłem zamiast wręczania bukietu, jest podarowanie pojedynczego kwiatka. Sytuacja zmienia się, kiedy kobieta zaprasza mężczyznę do domu. Wtedy wypada kupić duży bukiet. Należy pamiętać, że trzeba rozpakować go z folii, a kwiaty wstawić wcześniej do wody, żeby nie zwiędły. Idąc na spotkanie należy kwiaty trzymać pąkami do dołu. Co ciekawe, mężczyźni w stresie bardzo często zapominają odwrócić bukietu wręczając go kobiecie. ;)

pierwszarandkaJeżeli mężczyzna nie ma na tyle odwagi, aby podarować kobiecie kwiaty na pierwszym spotkaniu, miłym gestem będzie również podarowanie bukietu po zakończonej randce za pomocą kwiaciarni internetowej. Warto do kwiatów dołączyć bilecik z serdecznymi słowami, na przykład: „dziękuję za miłe spotkanie”. Takie zachowanie sprawi, że kobieta poczuje się ważna dla mężczyzny, który tym gestem wyraża wdzięczność za poświęcony czas.

Jedno jest pewne – randka jest takim wydarzeniem, w którym niezwykle ważną rolę pełni pierwsze wrażenie. A w jego kształtowaniu, oczywiście na korzyść mężczyzny, praktycznie od zawsze pomagają kwiaty.