Jak dobrać kwiaty do stylizacji ślubnej? Podpowiadamy!

Ślub to szczególny dzień, w którym powinniśmy otaczać się nie tylko rodziną i przyjaciółmi, ale i pięknymi kwiatami, które będą symbolizować nasze szczęście i gorące uczucia. Nie można zaprzeczyć, że bukiet to cenny atrybut panny młodej. Jak jednak odpowiednio dobrać kwiaty do stylizacji? Sprawdź sam!

Kwiaty do stylizacji ślubnej - jakie wybrać?

Jak dobrać kwiaty do stylizacji ślubnej? Podpowiadamy!Kwiaty to nie tylko dekoracja wesela - stanowią one istotny element stylizacji, a do tego są swego rodzaju symbolem dobrych uczuć i pięknej przyszłości. Nic dziwnego, że wybór kwiatów może przysporzyć nam trudności. Aby dobrze dobrać wiązankę do naszego stroju, powinniśmy przede wszystkim wziąć pod uwagę rodzaj posiadanej przez nas sukni. Skromna, prosta sukienka koniecznie będzie potrzebowała efektywnego bukietu, za to oryginalna stylizacja w nowoczesnym stylu może już niekoniecznie. Uważajmy na to, aby całość nie okazała się zbyt przytłaczająca.

Jeśli wybrana przez nas suknia ma ciężki dół, jak na przykład w przypadku sukienek w stylu księżniczki, wybrany przez nas bukiet powinien być raczej okrągły, łączący się w jednolitą kompozycję. W momencie, w którym spódnica jest prosta i długa, wykonana ze spójnego materiału, możemy zaszaleć z kształtem bukietu. Naręcze kwiatów, a może większa ilość dodatków? W tym wypadku te elementy zdecydowanie się sprawdzą. Coraz częściej wybierane suknie mają krój syrenki. Tutaj najlepszą opcją będzie bardziej podłużny, szykowny bukiet.

Jakie gatunki kwiatów szukać?

Komponując swój bukiet ślubny, warto postawić na sezonowe, świeże gatunki, które idealnie wpasują się w dany klimat. Na skutek tego inne kompozycje mogą być zimą, a inne latem. Są jednak takie kwiaty, które panny młode wybierają bez względu na porę roku. Będzie to między innymi: piwonia, goździki, frezje, róże, hortensje, kalie. Wybierając kwiaty, zwróćmy uwagę na to, aby wzajemnie do siebie pasowały - mogą na przykład dopełniać się rodzajem liści, pęku bądź barwą.

Przykładowe propozycje

W ferworze ślubnych przygotowań nie zawsze mamy czas na to, aby przygotować coś od zera. Na szczęście w kwestii bukietów na pomoc przychodzą nam kwiaciarnie, w których odnajdziemy szeroki wybór przepięknych wiązanek. Klasycznym, eleganckim rozwiązaniem będzie bukiet Kwiaty powabne, który jest wykonany w tradycyjnej białej kolorystyce. Dla fanek intensywniejszych barw stworzono Bukiet Piękny Początek, który wyróżnia się połączeniem białych lilii i czarujących różowych róż.

Nie ma wątpliwości, że każda stylizacja ślubna za sprawą odpowiednich kwiatów stanie się jeszcze piękniejsza. Postawmy na taki bukiet, który będzie współgrał z naszą suknią, nie zapominajmy jednak o tym, aby uwzględnić w nim takie gatunki, które darzymy szczególną sympatią. W ten sposób wybrana przez nas kompozycja będzie idealna, a wesele udane!