Jakie kwiaty pasują do Twojej osobowości?

Każdy kwiat jest wyjątkowy na swój sposób. Tak jak Ty! Czy wiesz, że mogą one także odzwierciedlać jakąś Twoją cechę osobowości? Czy jesteś energicznym i kreatywnym słonecznikiem, czy wrażliwą i delikatną frezją? A może troskliwą i opiekuńczą lilią? Podpowiadamy poniżej, jaki kwiat może do Ciebie pasować.

Cechy osobowości, a odpowiadające im gatunki kwiatów

Pewnie nigdy nie zastanawiałeś się nad tym, że różne gatunki kwiatów mogą określać jakieś cechy osobowości i często zdarza się tak, że Twoje ulubione kwiaty odpowiadają Twojemu charakterowi. A więc, które kwiaty pasują do Ciebie? 

 • róże - określają osobę twardo stąpającą po ziemi. Potrafisz być również romantyczna i uczuciowa, a Twój gust nie należy do pospolitych. Można Cię określić jako ambitną, pewną siebie i ciekawą świata. Uwielbiasz podróżować, uczyć się i poznawać nowe rzeczy. 
 • tulipany - jesteś osobą, która szybko się nudzi, nie lubisz ograniczeń i rutyny. Twoje życie musi być pełne wrażeń! Jesteś osobą dość nieprzewidywalną, a czasami dla innych ludzi możesz wydawać się trudną zagadką. 
 • goździki - te piękne i kolorowe kwiaty określają osobę bardzo życzliwą, miłą i ugodową. Zawsze jesteś dla każdego uczciwa, jednak w trudnych sytuacjach potrafisz pokazać pazurki. Czasami jesteś wybuchowa, ale dość szybko Ci przechodzi. 

Znaki zodiaku, a gatunki kwiatów

Od jakiegoś czasu czytanie horoskopów i kierowanie się jego radami stało się bardzo modne. Nie każdy wie, że istnieje jego kwiatowa odmiana. Polega ona na przypisaniu danego gatunku kwiatów do innego miesiąca w ciągu roku. Oczywiście jest wiele takich horoskopów, a my poniżej przedstawimy kilka wybranych miesięcy poniżej:

 • Styczeń - Kocanka - jesteś silny, potrafisz stawić czoła przeciwnościom oraz doskonale radzisz sobie z problemami. Ma ogromne poczucie humoru. 
 • Marzec - Lilia - jesteś bardzo urokliwy, więc nie narzekasz na brak zainteresowania. 
 • Maj - Konwalia - jesteś skromny i uczuciowy. Uwielbiasz naturę, spokój i ciszę. 
 • Czerwiec - Stokrotka - jesteś pełen energii i wszędzie Cię pełno. Uwielbiasz poznawać świat. Wszelkie zmiany nie są Ci straszne.
 • Sierpień - Słonecznik - jesteś bardzo poukładany, a wokół siebie rozsiewasz pozytywne uczucia. 
 • Listopad - Piwonia - te piękne pąki określają osoby nieśmiałe, których policzki często są różowe.
  Czy warto się tym kierować przy wyborze bukietu? 

Wybieranie kwiatów pod względem osobowości obdarowywanej osoby może być ciekawym doświadczeniem i eksperymentem. Czasami warto wiedzieć, czy rzeczywiście się to sprawdza, ale w prawdziwym życiu polecamy kierować się gustem oraz preferencjami osoby obdarowywanej, oraz okazją, z jakiej kwiaty będą wręczane.

Dawanie bukietów w formie części prezentu od lat jest bardzo popularne. Warto wiedzieć, które gatunki kwiatów mają do siebie przypisane różne ludzkie cechy osobowości. Można się tym kierować przy wyborze bukietu u florysty lub postawić na gotowe kompozycje w kwiaciarni.