Kwiaty na przeprosiny - najpiękniejsze bukiety

W codziennym życiu zdarzają się nieprzyjemne sytuacje, które doprowadzić mogą do lżejszych lub cięższych nieporozumień między ludźmi. Jeśli jesteśmy świadomi tego, że błąd leży po naszej stronie, to warto zadbać o właściwe przeprosiny. Idealnym pomysłem będą kwiaty! Tylko które wybrać? Przecież jest ich aż tak dużo… Nie martw się! Podpowiemy Ci i ten wybór nie będzie Ci już straszny! 

Kwiaty na przeprosiny - które wybrać?

Wiele gatunków kwiatów sprawia, że trudno jest podjąć decyzję, które z nich wybrać. Niezależnie, jaki jest nasz gust, najważniejsze są upodobania obdarowywanej osoby. Oto kilka propozycji kwiatów, które możesz wybrać jako prezent na przeprosiny:

  • róże - są to klasyczne i najpopularniejsze kwiaty dostępne w kwiaciarniach. Taki bukiet z pewnością spodoba się każdej osobie, niezależnie czy jest to kobieta, czy mężczyzna. Ten gatunek posiada dużą ilość kolorów i połączeń różnych barw, więc możesz spersonalizować bukiet według upodobań kolorystycznych przepraszanej osoby. Postaw na czerwony bukiet, jeśli chcesz przeprosić swoją partnerkę/partnera.
  • tulipany - mają wiele odcieni, więc można stworzyć wielokolorowy bukiet lub postawić na jeden kolor. Jest to jeden z klasycznych gatunków, dlatego powinien spodobać się prawie każdemu.
  • frezje - te kolorowe i pulchne pąki z pewnością sprawią, że obdarowywana osoba stanie się łaskawsza wobec przeprosin. Dodatkowo frezje mają naprawdę dużą gamę barw, dlatego możesz pobawić się kolorami. 
  • goździki - te kwiaty są dość popularne, a ich wygląd bardzo ciekawy. Same pąki są nieco postrzępione i małe, a łodygi długie. Bardzo ciekawe są barwy, jakie mogą przybrać te kwiaty. Jest ich naprawdę mnóstwo, a często pąki są w dwóch lub trzech odcieniach. 

Ile powinien liczyć kwiatów bukiet na przeprosiny?

Powszechnie przyjęło się, że bukiet musi mieć nieparzystą liczbę kwiatów, a kiedy całość ma powyżej 30 sztuk, np. 40 lub 50, to można zdecydować się na parzystą liczbę. Typowy bukiet ma około 15 sztuk kwiatów, ale to oczywiście zależy od ich wielkości, ponieważ inaczej będzie wyglądać bukiet z małych stokrotek, a inaczej z dużych lilii. Ważne jest, aby kompozycja kwiatowa z okazji przeprosin, ślubu, urodzin czy innej uroczystości miał nieparzystą liczbę kwiatów. Najważniejsze jednak jest to, abyś pamiętał, że wybrany bukiet będzie symbolizował Twoją skruchę.

Nasze propozycje!

Nie wiesz, jaki bukiet wybrać? Z chęcią Ci pomożemy! Oto najpiękniejsze bukiety! Duży bukiet czerwonych róż jest klasyczny i będzie dobrą opcją na wiele okazji, np. Walentynki, rocznica ślubu czy przeprosiny! Kremowe kompozycje kwiatowe również świetnie się sprawdzą, proponujemy podarować je np. mamie. Jeśli pokłóciłeś się z koleżanką, to najlepiej podarować jej pojedynczy kwiat. Bukiet stworzony z samych tulipanów, goździków czy frezji również idealnie się sprawdzą. Możesz trochę poszaleć i pomieszać różne gatunki kwiatów. Pamiętaj jednak, że najważniejszy jest sam gest i chęć przeproszenia! 

Prośba o wybaczenie osobę, która jest dla nas ważna, zawsze jest ciężkim przeżyciem, dlatego warto zadbać o każdy szczegół. Niech ten ktoś zobaczy, że jest dla nas istotny i naprawdę żałujemy swoich czynów. Kwiaty na wybaczenie to tylko część prezentu, jednak najważniejsze są słowa, których użyjesz. Najlepiej spisz je na kartce, aby niczego nie pominąć. Stres w takiej sytuacji jest całkowicie normalny i pamiętaj, że zrobiłeś wszystko, co mogłeś!