Jakie kwiaty na pierwszą rocznicę ślubu? Przewodnik po symbolice

Pierwsza rocznica ślubu to dla świeżo upieczonych małżonków bardzo wyjątkowa chwila. Dlatego też warto z tej okazji wręczyć ukochanej kobiecie piękny bukiet kwiatów. Tylko jakie gatunki roślin dokładnie wybrać? Jaka jest symbolika róży, goździka czy tulipana? Jaka kompozycja będzie doskonałym wyborem dla żony z okazji pierwszej rocznicy ślubu? Tego wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu!

Jakie kwiaty na pierwszą rocznicę ślubu Przewodnik po symboliceJaka jest symbolika najpopularniejszych gatunków kwiatów ciętych?

Wiele osób uważa, że każdy kwiat ma swoje wyjątkowe znaczenie. Przy wyborze idealnego bukietu na jakąś okazję kierują się oni właśnie symboliką poszczególnych gatunków. Jeśli Ty również chcesz skorzystać z takiej możliwości, to koniecznie czytaj dalej! Tulipany symbolizują przede wszystkim radość ze spotkań, natomiast klasyczne czerwone róże oznaczają przede wszystkim miłość, ale również pożądanie i namiętność. Róże herbaciane z kolei symbolizują wdzięczność, a lilie czystość i niewinność. Wiele osób uwielbia goździki, ponieważ mają bardzo ciekawe pąki kwiatowe, a oznaczają one przede wszystkim podziękowanie, uznanie i podziw. Piwonie to również bardzo charakterystyczne kwiaty, które symbolizują bogactwo oraz sukces. Konwalie z kolei, czyli malutkie kwiaty oznaczają subtelność, delikatność i nieśmiałość. Osoby, które uwielbiają frezje, muszą wiedzieć, że symbolizują one przede wszystkim szacunek. Symbolika kwiatów dotyczy również ich kolorów, więc jeśli chcesz kupić swojej żonie na pierwszą rocznicę ślubu piękną kompozycję, to koniecznie postaw na czerwone róże, które oznaczają namiętność, miłość i pożądanie, oraz wskazują na zainteresowanie drugą osobą. Możesz również kupić róże w kolorze różowym, ponieważ symbolizują one wdzięczność, podziw, sympatię oraz troskę. Jeśli wybierzesz kwiaty żółte, to oznaczać one będą radość oraz szczęście, natomiast białe pąki symbolizować będą niewinność i wierność. 

Jakie kwiaty na pierwszą rocznicę ślubu będą idealne?

Z okazji rocznicy ślubu, mężczyźni najczęściej dla swoich kobiet wybierają czerwone róże. Jest to bardzo klasyczna opcja, która oczywiście idealnie wpasowuje się w tę piękną okazję, natomiast nie należy się ograniczać tylko do tego jednego gatunku kwiatów. Śmiało wybierz ulubione kwiaty żony, których symbolika często kompletnie nie pasuje do romantyzmu. Uwierz nam, że Twoja ukochana doceni to, że pamiętasz o jej ulubionych gatunkach roślin i będzie to dużo lepsze niż klasyczny bukiet czerwonych róż. Świetnym wyborem z okazji pierwszej rocznicy ślubu będą również goździki, lilie, gerbery lub piwonie, więc wybierz jeden z nich, a Twoja druga połówka z całą pewnością będzie szczęśliwa!

Gdzie kupić romantyczną kompozycję kwiatową idealną na pierwszą rocznicę ślubu?

Jeśli Twoja rocznica ślubu zbliża się wielkimi krokami, a Ty nadal nie zamówiłeś bukietu, to śmiało możesz udać się do pobliskiej kwiaciarni i kupić piękną kompozycję. Florysta z całą pewnością pomoże Ci w wyborze idealnego bukietu. Jeśli jednak masz więcej czasu i chcesz zrobić swojej ukochanej kobiecie niespodziankę, to możesz kupić bukiet na Poczcie Kwiatowej, która dostarczy prezent pod wcześniej wskazany adres. Będzie to z całą pewnością duże zaskoczenie dla małżonki! My szczególnie polecamy Bukiet Moulin Rouge, który składa się z trzydziestu przepięknych czerwonych róż. Inną opcją jest Bukiet Artemida, który będzie doskonały dla kobiety, której ulubionym kolorem jest różowy. Dla miłośniczek tulipanów idealnym wyborem będzie Kwiaty 50 kolorowych tulipanów

Teraz już z całą pewnością wiesz, co dać na pierwszą rocznicę ślubu! Wybierz jedną z kompozycji kwiatowych dostępnych na Poczcie Kwiatowej lub udaj się do wybranej kwiaciarni - florysta z całą pewnością stworzy lub pomoże wybrać idealny bukiet! Pierwsza rocznica ślubu to bardzo wyjątkowy czas, dlatego warto go celebrować nawet małymi gestami.