Jaki wybrać prezent na podziękowanie z okazji Dnia Sekretarki?

To właśnie one pilnują, aby w biurze wszystko działało jak trzeba - umawiają spotkania, dbają o wizerunek firmy oraz troszczą się o to, by miejsce pracy było dla wszystkich komfortowe. Mowa oczywiście o sekretarkach, sekretarzach i im podobnym pracownikach administracyjnych. 25 kwietnia wszyscy oni obchodzą swoje święto, Dzień Sekretarki. Jak najlepiej podziękować za ich ciężką pracę?

Historia Dnia Sekretarki

25 kwietniaPierwsze obchody Dnia Sekretarki odbyły się w 1952 roku w Stanach Zjednoczonych. Zostało ono wymyślone, by obalić krzywdzący stereotyp, jakoby od osób wykonujących tę pracę nie wymagano żadnych kompetencji poza urodą. Kolejnym celem tego święta było spopularyzowanie zawodu sekretarza i asystenta biura wśród mężczyzn. Z biegiem lat amerykański Dzień Sekretarki dotarł także do innych państw, w tym do Polski. W 2010 roku obchodzono je w szczególny sposób - w Warszawie zorganizowano specjalne wydarzenie, które swoją obecnością uświetnili przedstawiciele władz i instytucji publicznych. W swoich przemówieniach podkreślali oni jak ważne jest, by 25 kwietnia był okazją nie tylko do złożenia podziękowań swojej sekretarce, lecz także sprzyjał refleksji nad zmianami dotyczącymi wymogów pracy w biurze.

Wyjątkowe podziękowanie dla sekretarki

Najlepszym sposobem na podziękowanie sekretarce za zaangażowanie w losy firmy jest wręczenie jej kwiatów. Nic innego nie podkreśla tak wagi wypowiadanego “dziękuję” jak właśnie pachnący bukiet. Ponieważ święto pracowników biurowych przypada 25 kwietnia, czyli niemal w środku wiosny, dobrym pomysłem jest sięgnięcie po sezonowe kwiaty, jak na przykład tulipany. Bukiet może być kolorowy lub utrzymany w jednym odcieniu. Obdarowując pracowników biura z okazji Dnia Sekretarki, warto wcześniej przygotować kilka słów podziękowania, tak by były one szczere i osobiste - zwiększy to ich znaczenie. Oczywiście zamiast przemawiać publicznie, wdzięczność można okazać również za pośrednictwem kilku miłych słów zapisanych na bileciku dołączonym do kwiatów.

Prezent na Dzień Sekretarki

Jeśli w firmie działa cały pokój administracyjny, na podziękowanie dla sekretarek można wybrać kosz prezentowy Koszyk u Tiffaniego. Jest on wypełniony po brzegi przepysznymi słodyczami: ciasteczkami, pralinami i toffi. Umieszczono w nim także kawę i herbatę, których smak doskonale komponuje się z czekoladkami. Obecność kosza umili ten szczególny dzień wszystkim sekretarkom. Aby jeszcze bardziej je zaskoczyć, prezent z okazji Dnia Sekretarki można wysłać za pomocą kuriera Poczty Kwiatowej.

W codziennym pędzie zdarza się nie zauważać zaangażowania współpracowników, dlatego dobrze, że istnieją takie święta jak Dzień Sekretarki, bowiem przypominają nam o tym, jak ważne jest, by doceniać cudzą pracę i dziękować za wkład włożony w wykonywanie codziennych obowiązków. Z całą pewnością sekretarka lub sekretarz obdarowany w dniu 25 kwietnia poczuje się wyjątkowo.