4 pomysły na udany prezent z okazji Dnia Dziecka

Dzień Dziecka to perfekcyjny moment na to, by nieco rozpieścić swoją pociechę. W tym jednym dniu wszystko kręci się wyłącznie wokół dzieci - i dobrze! Pojawia się jednak pytanie, co kupić dziecku, by upominek sprawił mu radość i nie został odrzucony w kąt? Przedstawiamy 4 pomysły na udany prezent z okazji Dnia Dziecka.

Słodki bukiet

Zawsze będziemy powtarzać, że najlepszym prezentem na każdą okazję są kwiaty. Wiadomo jednak, że malec niekoniecznie doceni piękno zwykłego bukietu, dlatego trzeba go nieco… uatrakcyjnić w jego oczach. Jak to zrobić? Otóż wystarczy sprawić, by ten prezent na Dzień Dziecka z niejadalnego podarunku zmienił się w bardzo smaczny upominek. Każde dziecko będzie zachwycone, gdy otrzyma bukiet stworzony z żelków albo lizaków.

Pomysł na Dzień Dziecka - kosz słodyczy

bukiet żelkowyPozostając przy słodkościach - nasz kolejny pomysł na Dzień Dziecka, to wręczenie kosza słodyczy. Taki róg obfitości, zbiór wszystkich ulubionych produktów, będzie spełnieniem najskrytszych marzeń każdego łakomczucha. Równie dobrze można postawić na kosz owoców - najlepiej wypełniony takimi gatunkami, których dziecko nie miało jeszcze okazji spróbować. Wspólne odkrywanie nowych smaków może być fantastyczną zabawą dla całej rodziny!

Skrzynia skarbów na Dzień Dziecka

Idąc tym tropem, można też stworzyć jeden wielki prezent złożony z wielu malutkich upominków związanych z jakimś tematem przewodnim. Przykładowo, jeśli maluch lubi rysować, można kupić mu farby, ołówki i piękne rysowniki. Gdy jest typem sportowca - nowe rękawice, spodenki, piłki albo całe wyposażenie do uprawiania nowej dyscypliny. Każde dziecko jest inne i warto tę różnorodność wykorzystać, by stworzyć wyjątkowy prezent na Dzień Dziecka.

Tradycyjny prezent z okazji Dnia Dziecka - pluszMiś pluszakak

Jeśli jednak wciąż nie wiesz, jaki prezent dla dziecka wybrać, możesz postawić na klasykę, która zawsze się sprawdza - pluszaka. Takie zabawki nigdy nie wychodzą z mody, a dzieci często bardzo mocno się do nich przywiązują. Wybierz taki kształt, jaki odpowiada upodobaniom dziecka - do wyboru masz pieski, kotki, koniki, misie i wszystkie inne gatunki zwierząt.

Tak naprawdę, najlepszym prezentem dla dziecka zawsze jest wartościowy czas spędzony z rodzicem. Postaraj się więc wykorzystać upominki jako pretekst do tego, by wspólnie się pobawić lub czegoś nauczyć i dzięki temu uczynić Dzień Dziecka naprawdę wyjątkowym.