Jak zrobić wieniec pogrzebowy z żywych kwiatów?

Jeśli zastanawiasz się jak zrobić wieniec pogrzebowy, dzisiaj podpowiemy, jakie narzędzia są niezbędne oraz którą formę wiązanki wybrać, aby żywe kwiaty na niej dłużej postały. Kompozycja ta powinna być elegancka, prosta, a zarazem oddająca hołd zmarłej osobie.

wieniec pogrzebowyJakich narzędzi potrzebujesz, aby stworzyć wieniec pogrzebowy? Jakie kwiaty wybrać?

Zanim odpowiemy dokładnie na pytanie jak zrobić wieniec pogrzebowy z żywych kwiatów, warto zastanowić się nad tym czego potrzebujemy do jego realizacji. Jeśli mowa o świeżych, ciętych roślinach, warto wybrać podkład na wiązankę, który będzie miał w swojej budowie gąbkę florystyczną. Mowa tutaj o tak zwanym florecie. Będzie nam potrzebny także ostry przyrząd, np. nóż lub sekator do przycinania kwiatów.

To, na jakie rośliny powinieneś się zdecydować, odpowiemy za chwilę, niemniej jednak oczywiste jest, że ich również potrzebujesz. Z kwestii dodatków i ozdób, można je dobrać indywidualnie. Zapewne nieodłącznym elementem wieńców są szarfy.

Wiązanki pogrzebowe – jakich kwiatów użyć?

To jakich kwiatów użyjesz, powinno zależeć od pokrewieństwa i bliskością, jaka Cię łączyła z osobą zmarłą. Niemniej jednak dzisiaj wymienimy te gatunki, które są najczęściej stosowane na grobach, ze względu na ich tradycję, a także fakt, że będą świeże przez dłuższy czas.

Wieniec pogrzebowy najczęściej zawiera w sobie gerbery, goździki, anturium, lilie oraz klasyczne róże. Ich kolor zazwyczaj jest jasny, ale tutaj dowolność zależy od rodziny i upodobań, jakie miała zmarła osoba. Białe i kremowe kwiaty bardzo dobrze prezentują się w obecności ciemnozielonych liści, które uwydatniają ten szlachetny, czysty kolor.

Jak zrobić duży wieniec pogrzebowy? – poradnik krok po kroku

Jak zrobić duży wieniec pogrzebowy, jako osoba z najbliższej rodziny? Zastanawiasz się, od czego zacząć, aby wiązanka była trwała i dobrze prezentowała się przez najbliższe dni? Początkowym etapem będzie namoczenie całej gąbki floretu. W ten sposób zatrzymana w niej woda będzie mogła oddawać ją stopniowo kwiatom przez kilkadziesiąt godzin.

Ostrym narzędziem przycinamy wszystkie gałązki i pędy kwiatów, tak aby usunąć martwe tkanki i łatwiej je umiejscowić w gąbce. Pozwoli to także na utrzymanie ich świeżości na długo po pogrzebie. Kolejnym krokiem jest stworzenie bazy, czyli owinięcie wszystkich fragmentów floretu igliwiem i nadanie kształtu całej wiązance.

Ozdabianie wieńca powinniśmy zacząć od kwiatów, które chcemy, aby były w największej ilości i stopniowo przechodzić do lekkich dodatków. Pozostałe szpary, które nie zostały wypełnione, warto uzupełnić liśćmi, które dodadzą kontrastu jasnym kwiatom. Na sam koniec można umieścić szarfę, mocno ją mocując.

Podsumowanie

Jeśli już wiesz, jak wykonać wieniec pogrzebowy, zapewne widzisz, że nie jest to trudna praca, niemniej jednak może być czasochłonna. Jeśli nie masz zdolności manualnych, warto zlecić tę czynność specjalistom. Nasza kwiaciarnia posiada różnego rodzaju kwiaty na pogrzeb. Przesyłka kwiatowa to usługa, którą oferujemy, aby dostarczyć bukiety i inne kompozycje na czas pod wskazany adres przez kupującego.