Jak zachować świeżość kwiatów ciętych na dłużej?

Świeże kwiaty to świetny element dekoracyjny każdego salonu, który może cieszyć oko przez krótszy lub dłuższy czas. Niektóre osoby do kupienia pięknego bukietu zniechęca właśnie krótka żywotność kwiatów i wolą kompletnie z nich zrezygnować. My natomiast znamy sposoby, jak sprawić, aby bukiet ładnie wyglądał nieco dłużej. Jesteś ciekawy? Koniecznie zostań z nami i przeczytaj poniższy artykuł, a z całą pewnością dowiesz się, jak zachować świeżość kwiatów ciętych na dłużej!

Sposoby na dłuższe życie kwiatów

Jak zachować świeżość kwiatów ciętych na dłużejPo pierwsze zawsze wybieraj kwiaty, które jeszcze nie do końca otworzyły swoje pąki, ponieważ zaczną one rozkwitać dopiero w Twoim domu. Uwierz nam, że takie zamknięte kwiaty również przepięknie wyglądają i potrafią nadać pomieszczeniu ciepłej atmosfery. Drugi aspekt dotyczy usuwania zbędnych liści, czyli tych, które po włożeniu bukietu do wazonu, będą sięgały wody. Ta zasada nie dotyczy jednak usuwania kolców, np. w przypadku róż, ponieważ może to uszkodzić skórki pędu i spowodować szybsze zwiędnięcie całej kompozycji. Kolejnym bardzo ważnym elementem, o którym nie można zapominać, jest przycinanie końcówek łodyg. Taki zabieg sprawi, że rośliny będą mogły właściwie pobierać wodę, a to znacznie przedłuży ich życie. Pamiętaj, aby przycinać ostrym narzędziem, aby nie zmiażdżyć łodyg. Możesz również nakłuć łodygi, co sprawi, że pozbędziesz się korków powietrznych, które tworzą się na końcach roślin i blokują dopływ wody. Koniecznie zadbaj też o odpowiednią temperaturę powietrza w pomieszczeniu, w którym znajduje się bukiet i odpowiednim miejscu na umieszczenie wazonu z kwiatami - powinno być ono pozbawione wszelkich przeciągów i zimnych podmuchów wiatru. Co ciekawe, kwiaty cięte nie powinny stać w kuchni, ponieważ produkowany przez owoce i warzywa etylen może przyspieszyć ich umieranie.

Gdzie kupować świeże kwiaty?

Świeże kwiaty i piękne z nich stworzone kompozycje możesz kupować zarówno stacjonarnie, jak i w sklepach internetowych. Jeśli chcesz zrobić komuś wyjątkowemu wspaniałą niespodziankę, to możesz zamówić bukiet na stronie Poczty Kwiatowej. To właśnie tam znajdziesz pięknie prezentujące się kompozycje kwiatowe. Poniżej przedstawimy dwie propozycje:

  • Bukiet Moulin Rouge - to prawdziwa klasyka. Kompozycja składa się z trzydziestu czerwonych róż, których łodygi obwiązane są czerwoną wstążką. Jest to doskonała opcja do romantycznych wnętrz.
  • Bukiet Słoneczny puchar - ten bukiet składa się z eustomy, żółtych róż, goździków, limonium oraz zieleni dekoracyjnej. Cała kompozycja udekorowana jest dodatkowo kryzą. 

Te i inne kompozycje kwiatowe możesz również zamówić dla siebie. Kurier Poczty Polskiej chętnie dostarczy wybrany bukiet pod wskazany adres.

Teraz z całą pewnością już wiesz, jak przedłużyć świeżość kwiatów ciętych, aby pięknie się prezentowały przez nawet kilka tygodni. Pamiętaj koniecznie o regularnym przycinaniu końcówek łodyg oraz codziennym zmienianiu wody. Zwróć uwagę również na odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu, w którym bukiet się znajduje i na miejsce, w którym kwiaty będą stać. To z całą pewnością sprawi, że Twoja kompozycja będzie żyć nieco dłużej!