TOP 5 długotrwałych kwiatów ciętych

Uwielbiasz kwiaty cięte i zastanawiasz się, które najdłużej będą Cię cieszyć swoim cudownym wyglądem? Dzisiaj TOP 5 cudownych gatunków, które żyją naprawdę długo i należą do mało wymagających.

Urocze lilie!

Lilie to piękne kwiaty, które wykorzystywane są w naprawdę wielu, różnych kompozycjach. Wcześniej, wskazany gatunek przede wszystkim kojarzony był z pogrzebami, jednak już odchodzi się od tego i wybierane są one przy wielu rodzaju okazjach. Warto jest wspomnieć, że lilie nie tylko będą nas cieszyć długo swoim niesamowitym wyglądem, lecz również wydzielają one bardzo intensywny aromat, który pozytywnie będzie wpływał na nasze samopoczucie! Co istotne, wskazane rośliny występują w różnych kolorach, dzięki czemu idealnie nadadzą się do każdego wnętrza.

Słońce w wazonie, czyli słoneczniki!

Do szczególnie trwałych kwiatów należą również słoneczniki - na nie jednak przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, ponieważ sezon rozpoczyna się latem i trwa do wczesnej jesieni. Są one naprawdę cudowne i do każdego wnętrza wniosą naprawdę wiele, pozytywnych emocji, a to za sprawą swoich słonecznych barw. Musimy jednak pamiętać, żeby odpowiednio o nie dbać - trzeba pamiętać o dolewaniu wody (słoneczniki szybko ją wypijają) i wymianie zabrudzonej.

Klasyczne goździki

Na szczęście goździki w ostatnim czasie wracają do łask! Są to naprawdę piękne kwiaty, które jednak kojarzone były z czasami PRLu, przez co wielu zrezygnowało z ich zakupu. Plusem wskazanego gatunku jest właśnie niewątpliwie fakt, że cieszyć nas będą swoim wyglądem przez bardzo długi czas. Dodatkowo znaleźć możemy je w różnych barwach, świetnie komponują się zarówno z innymi roślinami, lecz też bez problemu można postawić właśnie na podarowanie samych goździków. Naszym zdaniem jest to prawdziwy strzał w dziesiątkę!

Eleganckie amarylis

Amarylis to naprawdę niesamowity kwiat i jednocześnie bardzo elegancki. Przypominają one swoim kształtem delikatnie trąbkę, co potęguje w tym przypadku efekt. Bardzo często wykorzystywane są one w ślubnych wiązankach czy też kompozycjach na inne, szczególnie ważne okazje - zwłaszcza te białe. Jednak miłośnicy intensywnych barw mogą postawić na przykład na czerwone czy też łososiowe.

Cięty storczyk - czy warto?

Storczyk przede wszystkim kojarzy nam się z roślinami doniczkowymi, jednak z powodzeniem mogą też sprawdzić się w roli kwiatów ciętych. Występują w różnych barwach; zarówno białym, jak i różowym kolorze czy też na przykład w odcieniach żółtego. Potrzebują one stosunkowo niewiele wody. Wspaniale sprawdzają się na przykład w różnego rodzaju kompozycjach, bukietach i prezentują się wspaniale przez naprawdę długi czas!

Wszyscy kochają kwiaty cięte! Dlatego właśnie, aby cieszyć się nimi jak najdłużej warto jest stawiać na te, które cieszą nas długą żywotnością.