Kwiaty jako element dekoracji na eventy i imprezy!

Kompozycje florystyczne na imprezy są obecnie bardzo popularne, ponieważ potrafią nadać każdemu spotkaniu indywidualnego charakteru, co często jest pożądane przez organizatorów. Ważne jest, aby całość prezentowała się spójnie i elegancko. Jakie kwiaty na eventy wybrać? Tego dowiesz się z poniższego artykułu, więc jeśli planujesz jakąś imprezę okolicznościową i nie wiesz, jak zabrać się za dekorowanie sali, to koniecznie czytaj dalej!

Kwiaty jako element dekoracji na eventy i imprezy!Dekoracje kwiatowe są doskonałym sposobem na udekorowanie imprez okolicznościowych, takich jak wesela, urodziny, chrzciny, komunie, jubileusze, eventy czy bankiety. Oto kilka pomysłów na dekoracje kwiatowe, które z pewnością podkreślą uroczysty charakter imprezy i sprawią, że goście jeszcze długo będą o niej myśleć: 

Stoły - na stołach mogą być rozmieszczone dekoracje kwiatowe w postaci bukietów w wazonach lub dekoracyjnych koszach. Świetnie sprawdzi się Kompozycja Słoneczna, czyli piękne i soczyście żółte słoneczniki umieszczone w dekoracyjnym naczyniu. Inną opcją może być Kompozycja z lewkoniami, która samym swoim wyglądem robi naprawdę duże wrażenie. Można również wykonać dekoracje kwiatowe do serwetek, które nadadzą całej zastawie elegancji i ludzie będą pełni podziwu, że ktoś zwrócił uwagę na tak drobny szczegół, jakim są serwetki. Do dekoracji stołów można użyć jednego koloru kwiatów lub stworzyć aranżację z różnych gatunków oraz kolorów roślin. Należy jednak pamiętać, aby nie przesadzić i dołożyć wszelkich starań, aby całość była ze sobą spójna. 

Podłogi - podłogi również stanowią ważną część podczas imprez okolicznościowych, ponieważ jest na nich dużo miejsca, aby odpowiednio rozłożyć dekoracje. Co może nimi być? Takimi dekoracjami mogą być płatki kwiatów, które zostaną ułożone w formie dywanu lub geometrycznych dekoracji. Można również w tym celu użyć ciętych róż lub tulipanów, które również będą tworzyły ciekawe dekoracje. Jeszcze inną opcją są Fioletowe mieczyki, czyli długie i okazałe kwiaty.

Łuki - coraz częściej na różnych imprezach można zobaczyć dekoracyjne łuki, które najczęściej wykonane są z żywych lub sztucznych kwiatów i różnych dodatków. Takie łuki są świetnym miejscem do robienia pięknych zdjęć lub pod nim znajduje się jakiś ważny element danej imprezy, np. siedzi tam para młoda lub stoi tort.

Ściany - kwiaty mogą być również świetną dekoracją ścian. Można ich użyć do wykonania kurtyny, na której tle będzie można robić zdjęcia lub jako dekoracje w formie paneli z kwiatów.

Świece - świetnym elementem dekoracyjnym prawie każdej imprezy mogą być świece. Możesz je przyozdobić, aby nadać im wyrazistości i charakteru. Możesz w tym celu użyć małych wianuszków wykonanych z kwiatów, którymi opleciesz świece. Całość będzie prezentować się naprawdę ładnie i elegancko. 

Bardzo ważne jest, aby dobrać kwiaty do charakteru imprezy, ponieważ każda rządzi się swoimi prawami i nie wszystkie rośliny będą pasować na każdą okazję. Idealnie wybrane kwiaty nadadzą pomieszczeniu lub pomieszczeniom odpowiedniego stylu. Dobrym pomysłem jest również skonsultowanie się z florystą, który pomoże dobrać kwiaty oraz zaprojektować odpowiednie dekoracje kwiatowe na imprezę okolicznościową.