Idealne kwiaty na imprezę!

Organizując imprezę, ma się na głowie mnóstwo szczegółów, które trzeba zaplanować. Aby uroczystości towarzyszyła odpowiednia oprawa, wśród dekoracji muszą znaleźć się kwiaty na przyjęcie! Nadadzą spotkaniu elegancji, niezależnie od tego, czy okazja jest formalna, czy też niezobowiązująca. Jakie kwiaty na imprezę wybrać? Sprawdź w naszym artykule!

impreza-a-kwiatyKwiaty na przyjęcie

Dobra impreza nie może odbyć się bez tematycznych dekoracji. Na wielu przyjęciach kompozycje kwiatowe są nieodłącznym elementem oprawy, dlatego szukając odpowiednich dodatków, warto zajrzeć do okolicznej kwiaciarni, aby wybrać idealne kwiaty! Przede wszystkim, zawsze muszą być to rośliny świeże, o których trwałość podczas imprezy zadbają floryści – nie chcemy przecież, żeby kwiaty zwiesiły główki lub zaczęły gubić płatki. W zależności od pory roku polecamy postawić na kompozycje sezonowe. Wiosną i latem mamy zdecydowanie większe pole wyboru, ponieważ to właśnie wtedy przyroda budzi się do życia. Szczególną popularnością cieszą się wówczas bzy, gerbery, lilie czy goździki. Z kolei na imprezach odbywających się na przełomie jesieni i zimy królują głównie wrzosy, dalie oraz chryzantemy, a także sezonowe dodatki, na przykład kasztany lub szyszki. Wybrane kwiaty muszą jednak pasować do wystroju.

Kwiatowe dekoracje

Styl dekoracji i rozmiar kompozycji kwiatowych w dużej mierze zależą od okazji i tematyki przyjęcia. Na imprezie w małym i eleganckim lokalu lepiej postawić na minimalizm – skromne kompozycje będą świetnym rozwiązaniem! Natomiast w przypadku imprez plenerowych, można pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa! Warto pamiętać, że kwiaty powinny być umieszczone w charakterystycznych miejscach, na które goście będą zwracać uwagę (np. przy wejściu/wyjściu czy na stolikach). Przy drzwiach proponujemy postawić na łuki kwiatowe lub girlandy, natomiast w przypadku stołów najlepiej sprawdzą się delikatne stroiki. Drobnymi dekoracjami kwiatowymi można również udekorować krzesła – takie delikatne akcenty na pewno będą świetnie komponować się z pozostałymi ozdobami. Oczywiście inne dekoracje pojawią się na weselu, a inne na imprezie firmowej, jednak zawsze warto postawić na świeże kwiaty, które zachwycą wszystkich gości.

Idealne kompozycje kwiatowe

Znając już kilka podstawowych zasad wybierania kwiatów na imprezę, można przejść do działania. W ofercie Poczty Kwiatowej znajduje się wiele propozycji, którymi uświetnisz ważny dzień! Jeśli zdecydujesz się na udekorowanie stołów, świetnym pomysłem będzie Kompozycja Pogodny Dzień, która wprawi wszystkich gości w doskonały nastrój. Gwarantujemy, że żółte główki pięknych słoneczników wywołają uśmiechy na ich twarzach. Jeśli jednak wolisz tradycyjne kompozycje, to Bukiet Słoneczny Puchar sprawdzi się idealnie! Kolorowe róże i goździki to świetne kwiaty na przyjęcie – niezależnie od pory roku, przywołają miłe, letnie wspomnienia. Dla miłośników bardziej stonowanych barw polecamy Bukiet Pastelowy – wyjątkowa kompozycja, złożona z delikatnych margaretek, róży oraz goździków, które razem wyglądają po prostu wspaniale!

Kwiaty potrafią nadać ton całemu wydarzeniu. Świetnie sprawdzają się jako dekoracje, a także są doskonałym pretekstem do rozmów na temat estetyki. Mamy nadzieję, że nasze porady ułatwiły Ci podjęcie decyzji, które kwiaty najlepiej wybrać na ważną imprezę!