Białe święto i towarzyszące mu kwiaty

Pierwsza Komunia Święta to okres ważny dla każdego dziecka, a także dla rodziców, którzy  zajmują się przygotowaniem uroczystości. Pociechy wkraczają w nowy etap życia - to jeden z pierwszych, poważnych kroków ku dorastaniu. W dzisiejszych czasach pierwotne znaczenie przyjęcia tego sakramentu nieco straciło na znaczeniu. W natłoku drogich prezentów dzieci gubią prawdziwy sens Komunii. Dlatego dobrym pomysłem będzie obdarowanie dziecka nie tylko drogim gadżetem bądź pieniędzmi, ale podarowanie mu także pięknego, białego bukietu, który jednoznacznie kojarzyć się będzie z czystością, sprowadzając myśli na religijne tory.

kwiaty_biale_olsnienieŚwietnym rozwiązaniem, w przypadku gdy nie mamy możliwości zjawienia się na uroczystości, będzie również przesłanie kwiatów. Bardzo często z tego rozwiązania korzystają rodzice chrzestni dziecka, gdy z powodów osobistych, nie mogą osobiście uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu. W ten sposób mogą zaznaczyć swoją duchową obecność. Obdarowanie pociechy bukietem będzie dla niej niezwykle miłe. Można przesłać kompozycję kwiatową, w której znajdą się również smakowite, a przy tym zdrowe owoce, otoczone ładnie pachnącymi kwiatami, czy też bukiet w towarzystwie smakowitych przekąsek. Można także podarować delikatną, białą kompozycję.

Kwiaty będą także ładnym akcentem dekoracyjnym pomieszczenia, w którym zamierza się zrobić przyjęcie po uroczystości. Bez względu na to, czy przyjęcie odbywa się w wynajętej sali czy  w zaciszu domowego ogniska, dekoracje kwiatowe wkomponują się w każde miejsce i dodadzą mu aury niezwykłej przytulności. Kwiaty, bukiety o delikatnych, pastelowych, jasnych kolorach, wprowadzą atmosferę delikatnego wyciszenia, łagodnie komponując się z atmosferą ważnych chwil rodzinnych.

pierwszakomuniaPierwsza Komunia Święta to także moment, kiedy każda dziewczynka wygląda pięknie, ubrana w śnieżnobiałą albę lub jasną sukienkę. Mały bukiecik na pewno doda jej uroku i podkreśli wagę tego dnia. Warto przecież zadbać o podkreślenie walorów estetycznych, by każda dziewczynka czuła się pięknie i wyjątkowo.

Kwiaty idealnie podkreślają istotę każdego uroczystego dnia - również Pierwszej Komunii.